20 września, 2024
„Obalił Usyka”. Lennox Lewis przewidział walkę pomiędzy Joshuą i Dubois thumbnail
Boks

„Obalił Usyka”. Lennox Lewis przewidział walkę pomiędzy Joshuą i Dubois

Legendarny zawodnik wagi ciężkiej jest pewien zwycięstwa Anthony’ego„, informuje: sport.ua

Legendarny zawodnik wagi ciężkiej Lennoxa Lewisa prognozował walkę Anthony’ego Joshuy (28–3, 25 KO) z Danielem Dubois (21–2, 20 KO):

„Zaletą Joshuy jest doświadczenie. To, że dwukrotnie spotkał się z Oleksandrem Usykiem, boksował w Ameryce, na dużych stadionach i ma wysokiej klasy trenerów.

Ale nie wykluczaj gościa, który czekał już jakiś czas. Udało mu się powalić Usyka na płótno, co jest czymś, czego niewiele osób potrafi.

Joshua wygra wcześnie. Nie sądzę, że ta walka zakończy się wcześniej, myślę, że prawdopodobnie będą to późniejsze rundy. DuBois nie zamierza się poddać i poddać się” – powiedział Lewis.

Walka pomiędzy Anthonym Joshuą a Danielem Dubois odbędzie się 21 września.

26 sierpnia 2023 we Wrocławiu odbył się mecz pomiędzy Dubois a Oleksandrem Usykiem. W 5. rundzie Usyk znalazł się na podłodze ringu po uderzeniu korpusem w okolice pasa, które sędzia Luis Pabon uznał za „uderzenie poniżej pasa” i dał Ukrainiecowi ponad 4 minuty przerwy na regenerację. W 9. rundzie Usyk posłał Daniela na powalenie.

Wcześniej Mojżesz Itauma mówił o spotkaniu Jozuego i Dubois.