20 września, 2024
Oceny graczy Arsenalu: David Raya błyszczy w silnej obronie, ale Thomas Partey ma problemy w nudnym losowaniu Ligi Mistrzów thumbnail

ARSENAL rozpoczął nową kampanię Ligi Mistrzów z większą liczbą bohaterskich czynów Davida Rayi. Obrona wygrała w pierwszej połowie, z tylko jedną wartą odnotowania obroną po rzucie wolnym Bukayo Saki. 9 David Raya zachował czyste konto dzięki genialnemu bramkarzowi Źródło: Getty Ale w ciągu trzech minut od wznowienia gry – i”, — informuje: www.thesun.co.uk

ARSENAL rozpoczął kampanię Ligi Mistrzów w nowej odsłonie z kolejną porcją bohaterstwa Davida Rayi.

Obrońcy górowali w pierwszej połowie, obronili tylko jeden strzał Bukayo Saki z rzutu wolnego.

David Raya zachował czyste konto dzięki genialnemu golowi

9

David Raya zachował czyste konto dzięki genialnemu golowiŹródło: GettyJednak trzy minuty po przerwie – i długiej kontroli VAR – Atalanta miała rzut karny.

Raya jednak oszczędził wstydu Thomasowi Parteyowi, dokonując naprawdę niezwykłej podwójnej obrony.

To była ostatnia okazja, kiedy któraś ze stron była najbliżej zdobycia gola w meczu zakończonym wynikiem 0-0.

Oto, jak Joshua Jones z SunSport ocenił ludzi Mikela Artety…

Dawid Raya – 9Wykonał po prostu niesamowitą podwójną interwencję, powstrzymując rzut karny Mateo Reteguiego, a następnie rzucił się, by odeprzeć dobitkę po strzale głową – nawet lepszą od jego próby powstrzymania strzału Olliego Watkinsa.

Robbie Savage nazwał to „najlepszą interwencją, jaką kiedykolwiek widział”, a kibice Kanonierów chwalili swojego hiszpańskiego bohatera, który w pięciu dotychczasowych meczach tego sezonu stracił tylko jedną bramkę.

Ben White-7Podjął się trudnego zadania, jakim było utrzymanie Ademoli Lookmana w ciszy na rozkołysanym stadionie Gewiss, ale wywiązał się z zadania w swoim klasycznym, zrelaksowanym, leniwym zachowaniu.

William Saliba – 8Jeden z najlepszych środkowych obrońców na świecie, ale nie musiał pokazywać się nawet w połowie tak dobrze, jak potrafił – był wystarczająco solidny, gdy zaszła taka potrzeba, wliczając w to doskonały wślizg w polu karnym.

DARMOWE ZAKŁADY NA PIŁKĘ NOŻNĄ I OFERTY ZA REJESTRACJĘ

Retegui pokazał się z dobrej strony, ale Salibę czekają w tym sezonie o wiele trudniejsze próby, a najtrudniejsze z nich będzie spotkanie z Erlingiem Haalandem w niedzielę.

Gabriela Magalhaesa – 7Podobnie jak jego partner Saliba, Gabriel przyczynił się do zwycięstwa defensywy Arsenalu.

Szef sędziów Howard Webb ujawnia, że ​​czerwona kartka dla Declana Rice’a była słuszna, ale Arsenal został skrzywdzony inną błędną decyzją

Zaczyna brakować mi słów, aby opisać tę parę, która pozwala sobie na tak mało szans.

Jurrien Timber – 7Dodaje drużynie Arsenalu dodatkowy wymiar, pokazując, jak bardzo brakowało go, gdy pauzował w zeszłym sezonie.

Można powiedzieć, że miał najłatwiejszą robotę tego wieczoru ze wszystkich czterech obrońców.

Thomas Partey – 4Martin Keown opisał masowe wycofywanie się Kanonierów w trakcie okresu przejściowego jako budowanie przez Artetę własnej „Bariery Tamizy”.

Partey niemal pozwolił, aby tamy się otworzyły, oddając rzut karny już w trzeciej minucie drugiej połowy – uratowała go jednak bohaterska postawa Rayi.

Thomas Partey oddał rzut karny tuż po przerwie

9

Thomas Partey oddał rzut karny tuż po przerwieŹródło: Rex

David Raya wykonał niesamowitą podwójną obronę rzutu karnego i dobitki

9

David Raya wykonał niesamowitą podwójną obronę rzutu karnego i dobitkiŹródło: Rex

Ben White zmierzył się z Ademolą Lookmanem

9

Ben White zmierzył się z Ademolą LookmanemŹródło: GettyDeclan Rice – 6Najwyższa świadomość, pozwalająca wykryć zagrożenie ze strony Atalanty i pomóc kontrolować linię pomocy.

Jednak zmarnował znakomitą okazję na poprowadzenie Arsenalu do ataku, gdy przejął piłkę na linii środkowej boiska i mógł przeprowadzić skuteczną kontrę.

Kai Havertz – 6Gdy Jesus zaczął grać w ataku, Havertz został cofnięty do głębiej położonej pozycji, ale na tej pozycji czuje się również doskonale i potrafi prowadzić piłkę do przodu.

Mimo że nie osiągnął zbyt wielu efektów tego wieczoru, to aż do ostatniego gwizdka kontynuował grę w defensywie.

Buakyo Saka – 6Ederson popełnił faul, za który otrzymał żółtą kartkę, a po rzucie wolnym niemal oddał strzał płaskim strzałem w dolny róg bramki, ale został obroniony.

Ostatnie 20 minut dało nam chwilę wytchnienia, mając na uwadze niedzielę.

Gabriel Jezus – 5Kapitan tego wieczoru był typowo zajęty, gdy zaczynał swoją przygodę z grą, ale praktycznie całe jego zaangażowanie dotyczyło sytuacji poza polem karnym Atalanty.

Wycofano przed upływem godziny.

Gabriel Martinelli – 4Miał problemy z wejściem do gry, a gdy już mu się to udało, zmarnował naprawdę dobrą okazję, gdy posłał piłkę nad bramką.

Zdecydowanie nie jest w szczytowej formie w tym sezonie i może znaleźć się w składzie rezerwowych w meczu z Manchesterem City.

9

Marco Carnesecchi obronił strzał, a następnie udaremnił kolejną próbę ParteyaŹródło: Getty

Gabriel Jesus miał problemy z zaangażowaniem się w biznesową stronę boiska

9

Gabriel Jesus miał problemy z zaangażowaniem się w biznesową stronę boiskaŹródło: ReutersSUB-yLeandro Trossard (dla Jezusa, 58 min) – 5Mnóstwo energii od Belga.

Jorginho (dla Parteya, 58 min) – 5Przed upływem godziny gry zmieniłem nazwisko Parteya – prawdopodobnie wiedząc, że dobra postawa może zapewnić mu miejsce w podstawowym składzie Etihad.

Raheem Sterling (za Sakę, 73 min) – 6Został pierwszym piłkarzem, który reprezentował cztery angielskie kluby w Lidze Mistrzów i od razu wystawił Martinellego.

Riccardo Calafiori (dla Timbera, 73 min) – 6Pomógł Arsenalowi zachować czyste konto – kluczowe minuty z nowymi kolegami z drużyny.

Arsenal udał się do Włoch, aby zmierzyć się z mistrzami Ligi Europy

9

Arsenal udał się do Włoch, aby zmierzyć się z mistrzami Ligi EuropyŹródło: Reuters