21 września, 2024
Dramat Brytyjskiej tenisistki. Kontuzja ponownie pokrzyżowała jej plany thumbnail
Tenis

Dramat Brytyjskiej tenisistki. Kontuzja ponownie pokrzyżowała jej plany

Emma Raducanu musiała skreczować podczas ćwierćfinałowego meczu Korea Open przeciwko Darii Kasatkinie. Mimo wcześniejszych imponujących zwycięstw nad zawodniczkami z Top 50 rankingu WTA, uraz zmusił ją do przerwania meczu przy stanie 6:1 w pierwszym secie.”, — informuje: www.polsatsport.pl

Emma Raducanu musiała skreczować podczas ćwierćfinałowego meczu Korea Open przeciwko Darii Kasatkinie. Mimo wcześniejszych imponujących zwycięstw nad zawodniczkami z „Top 50” rankingu WTA, uraz zmusił ją do przerwania meczu przy stanie 6:1 w pierwszym secie.

Raducanu zmierzyła się z Kasatkiną w ćwierćfinałowym meczu Korea Open w Seulu. Mecz rozpoczął się obiecująco dla najwyżej rozstawionej zawodniczki w tym turnieju, która szybko objęła prowadzenie, wygrywając pierwszego seta 6:1. Niestety, Brytyjka musiała przerwać grę z powodu kontuzji, co zmusiło ją do wycofania się z meczu, kończąc go przedwcześnie i dając Kasatkinie awans do półfinału. Wcześniej 70. zawodniczka w rankingu WTA odniosła znaczące zwycięstwa nad tenisistkami, takimi jak Peyton Stearns i Yue Yuan.

Raducanu jest znana z wielu osiągnięć na światowej scenie tenisowej. Największym sukcesem w jej karierze było zwycięstwo w US Open w 2021 roku, gdzie jako kwalifikantka zdobyła tytuł bez straty seta.

Brytyjka zmagała się z kontuzjami już wcześniej. W 2021 roku musiała wycofać się z czwartej rundy Wimbledonu z powodu problemów z oddychaniem, co zakończyło jej obiecujący debiut w tych rozgrywkach. Rok temu Raducanu przeszła operacje obu nadgarstków oraz kostki, co wykluczyło ją z udziału w dwóch wielkoszlemowych turniejach. Te kontuzje znacząco wpłynęły na jej formę i regularność występów na kortach tenisowych