21 września, 2024
Pierwsze siatkarskie trofeum w nowym sezonie zostało zdobyte! To był szybki mecz thumbnail

BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała wygrał z Lotto Chemikiem Police 3:0 w meczu o AL-KO Superpuchar Polski siatkarek im. Andrzeja Niemczyka. Spotkanie rozegrano w Ostrowcu Świętokrzyskim, a ekipa z Bielska-Białej zdobyła pierwsze trofeum w sezonie klubowym 2024/2025 w polskiej siatkówce.”, — informuje: www.polsatsport.pl

Starcie o AL-KO Superpuchar Polski im. Andrzeja Niemczyka rozpoczęło klubowy sezon siatkarek w Polsce. Zdobywca Pucharu Polski BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała był faworytem konfrontacji z ekipą mistrza kraju – Lotto Chemikiem Police. Klub z Polic z powodu problemów finansowych przeszedł w ostatnich miesiącach rewolucję kadrową, tracąc niemal wszystkie czołowe zawodniczki.

W pierwszym secie wyrównany był jedynie początek. Po asie serwisowym Anny Fiedorowicz było 4:5, ale w odpowiedzi poszła seria ekipy BKS przy zagrywkach Julity Piaseckiej (13:5). Bielszczanki dominowały w ataku i bloku, po jednym z nich różnica wzrosła do dziesięciu oczek (18:8). Sytuacja była pod kontrolą, a w ostatniej akcji seta skutecznie zaatakowała Joanna Pacak (25:13).

Drugą odsłonę siatkarki BKS rozpoczęły od mocnego uderzenia (4:0), ale policzanki włączyły się do gry (8:7). Tym razem siatkarki Chemika dłużej dotrzymywały kroku rywalkom (14:12). W środkowej części seta poszła jednak punktowa seria przy zagrywkach Martyny Borowczak i drużyna z Bielska-Białej prowadziła 19:12. Od tego momentu bielszczanki kontrolowały sytuację, a wynik na 25:16 ustaliła kiwką Julia Nowicka.

Trzecia odsłona była zdecydowanie bardziej zacięta od poprzednich Początek obiecujący dla Chemika (1:3), a później obie drużyny toczyły wyrównaną walkę (11:11). W środkowej części seta przewagę uzyskały siatkarki BKS (16:12), ale policzanki odrobiły straty – po ataku Julii Hewelt było 17:17. W końcówce lepsza była drużyna z Bielska-Białej. Skutecznie grała Giulia Angelina, a ostatnią akcję meczu skończyła Kertu Laak (25:21).

Drużyna z Bielska-Białej po raz trzeci w historii wywalczyła Superpuchar Polski siatkarek. Wcześniej triumfowała w latach 2006 i 2010, a w latach 2007, 2009 i 2011 przegrywała w decydującym starciu. Chemik ma w gablocie cztery zdobyte Superpuchary (2014, 2015, 2019, 2023).

BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała – Lotto Chemik Police 3:0 (25:13, 25:16, 25:21)

BKS: Julia Nowicka, Joanna Pacak, Giulia Angelina, Julita Piasecka, Kertu Laak, Marta Orzyłowska – Kinga Drabek (libero) oraz Martyna Borowczak, Zuzanna Suska. Trener: Bartłomiej Piekarczyk.
Chemik: Julia Hewelt, Magdalena Ociepa, Martyna Grajber-Nowakowska, Anna Fiedorowicz, Dominika Pierzchała, Elena Baić – Agata Nowak (libero) oraz Diana Dąbrowska, Viktoriia Lokhmanchuk, Eliza Ropela-Puzdrowska, Ewa Kwiatkowska. Trener: Dawid Michor.