22 września, 2024
Yarmolenko – o bezbramkowym remisie z Rukhiem: Myślę, że mecz był interesujący dla fanów thumbnail

Zawodnik Dynama podzielił się swoim komentarzem po meczu o mistrzostwo Ukrainy.„, informuje: football.ua

Zawodnik Dynama podzielił się swoim komentarzem po meczu o mistrzostwo Ukrainy.

Andrij Jarmołenko, fot. Dynamo

Andrij Jarmołenko, fot. Dynamo 21 września 2024, 23:29

Prawy skrzydłowy Dynama Andrij Jarmołenko wypowiadał się na temat wyniku meczu z Rukhiem w siódmej rundzie ukraińskiej Premier League. podaje oficjalna strona „biało-niebieskich”.

Dynamo — Rukh 0:0 Przegląd meczu 21.09.2024

Podopieczni Oleksandra Szowokowskiego po raz pierwszy w nowej kampanii mistrzostw Ukrainy stracili punkty.

„Myślę, że mecz był interesujący dla fanów, obie drużyny stworzyły wiele okazji. Trzeba oddać hołd drużynie Rukh, jej zawodnikom. Oczywiście, gdybyśmy wykorzystali nasze szanse w pierwszej połowie, nie byłoby to możliwe. Druga połowa była dla nas łatwiejsza. Ale taki jest futbol: czasem zdobywa się gola z niczego, a czasem nie zdaje sobie sprawy na sto procent, czego zabrakło.

Andrii został zapytany, czy można powiedzieć, że Dynamo w ostatniej fazie nie walczyło wystarczająco dużo.

„Myślę, że na pewno nie przegraliśmy walki, po prostu nie wykorzystaliśmy swoich chwil, zwłaszcza przed przerwą. A w drugiej połowie ruszyliśmy do przodu, otworzyliśmy się, dlatego Rukh miał dwie, trzy dobre okazje” – powiedział. powiedział.

Kijowski skrzydłowy wyraził także swoją opinię na temat twardości gry lwowskiej drużyny.

„Moim zdaniem wszystko było w normie. To była czysta męska walka, sędzia dopuścił do gry w wielu odcinkach. Myślę, że jest lepiej niż gdy zabrzmi gwizdek przy każdej jesieni. Krótko mówiąc, nic nie widziałem Dzisiaj wyjątkowo niegrzecznie. Tak, nie udało nam się wygrać, tak, straciliśmy punkty, ale kiedyś to musiało nastąpić, bo trudno przejść cały sezon bez porażki” – wyjaśnił „biało—”. niebieski” gracz.

Jarmołenko odpowiedział, czy dzisiejszy mecz jest próbą przed meczem z Lazio w Lidze Europy i podzielił się swoimi wrażeniami na temat nowej formuły turnieju i przeciwników.

„Nie, nie było próby. Do Pucharu Europy będziemy przygotowywać się dopiero po dzisiejszym meczu. Harmonogram jest bardzo napięty, nie ma czegoś takiego, że jeden mecz uważamy za ważniejszy od drugiego, bo za każde zwycięstwo przyznawane są trzy punkty. Dlatego za każdym razem trzeba dawać z siebie wszystko na boisku i niestety nie udało nam się tego dokonać. Losowanie już się odbyło, nawet gdybym chciał innych przeciwników, zawsze jest ciekawie. To będzie bardzo napięty harmonogram. kiedy mecze będą za trzy dni czwartego lub za dwa dni trzeciego. Najważniejszą rzeczą jest to, aby mieć czas na regenerację i odpoczynek po trasie, ale nie ma problemu – przygotujemy się do reprezentowania naszego klubu i kraju w Europie. – powiedział Andrij.

Wykonawca miał już doświadczenie z graniem w meczach w napiętym harmonogramie, kiedy grał w lidze angielskiej, więc na koniec powiedział, czy sytuacja z kalendarzem będzie mu znana.

„Gdyby gracze Premier League podróżowali autobusem lub pociągiem, jak Dynamo, Szachtar czy Krywbas, myślę, że nie mogliby grać po 48 lub 72 godzinach. To trochę inna sytuacja. Nikt w Europie nie spotkał się z coś takiego to jedno, gdy jest pełna rekonwalescencja, kiedy w każdej chwili można przyjechać do bazy, aby wykonać wszystkie niezbędne procedury, a zupełnie inaczej jest, gdy jedzie się autobusem przez 20 godzin w pozycji siedzącej. Myślę, że wszyscy zagrają, każdy będzie miał swoją szansę, musimy ją tylko wykorzystać. Będziemy działać jako jeden zespół i wspierać się nawzajem” – powiedział zawodnik Dynamo.

Przypominamy, że podopieczni Szowkowskiego zmierzą się z Lazio w pierwszej rundzie zasadniczej rundy Ligi Europy w środę, 25 września (początek o 22:00 czasu kijowskiego).