23 września, 2024
Manchester City — wideo z gola Arsenalu 2:2 i recenzja meczu Premier League thumbnail

Manchester City — wideo z gola Arsenalu 2:2 i recenzja meczu Premier League

Football.ua prezentuje film z najlepszych momentów meczu o mistrzostwo Anglii, który odbył się 22 września 2024 roku.„, informuje: football.ua

Manchester City przeciwko Arsenalowi, Getty Images

Manchester City przeciwko Arsenalowi, Getty Images 23 września 2024, 12:18

W ramach piątej rundy angielskiej Premier League Manchester City gościł londyński Arsenal i uniknął porażki w ostatnich minutach regulaminowego czasu gry.

Podopieczni Josepa Guardioli szybko zdobyli piłkę, ale wkrótce z powodu kontuzji zabrakło im głównego defensywnego pomocnika Rodiego, a przeciwnicy nie tylko zdołali odrobić straty, ale jeszcze przed przerwą objęli prowadzenie.

Jednak Arsenal również znalazł się w mniejszości ze względu na zwolnienie Leandro Trossarda pod koniec pierwszej połowy, a w drugiej połowie odpierał ciągłe ataki przeciwników. Ostatecznie nie odpuścił – City zdobyło drugą bramkę i mecz zakończył się remisem.

Oto film z najlepszych momentów meczu Manchesteru City z Arsenalem w 5. rundzie angielskiej Premier League 2024/25:

Manchester City — Arsenal 2:2
Cele: Holandia, 9, Stones, 90+8 — Calafiori, 22, Magallanes, 45+1

Manchester City: Ederson — Walker (Stones, 70), Akanji, Diaz, Guardiol — Silva, Rodri (Kovacic, 21), Gundogan — Savio (Grealish, 78), Holland, Doku (Foden, 70).

Arsenał: Raya — Timber (Lewis-Skelly, 90+2), Saliba, Magalliaes, Calafiori (Kivor, 74) — Rice, Parti, Havertz — Saka (White, 46), Martinelli (Jesus, 87), Trossard.

Ostrzeżenia: Diaz, Silva, Jesus – Trossard, Lewis-Skelley, Rice

Leandro Trossard (Arsenal) został wyrzucony z boiska w 45.+8. minucie (drugie ostrzeżenie).