28 września, 2024
Mocna reakcja Wisły na rewolucję thumbnail

Mocna reakcja Wisły na rewolucję

W pierwszej połowie Wisła Kraków grzeszyła nieskutecznością jak w wielu wcześniejszych meczach Betclic I ligi. Odblokowała się po przerwie i zdemolowała 5:0 Odrę Opole. Efektownie rozbiła przeciwnika na początek nowej kadencji trenera Mariusza Jopa.”, — informuje: sportowefakty.wp.pl

• Start
  • Wisła Kraków
  • Padał gol za golem. Mocna reakcja Wisły Kraków na rewolucję
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski

Zdjęcie autora artykułu

Po rewolucji w gabinetach klubu, Wisła Kraków rozegrała mecz przy Reymonta z Odrą Opole. Okazja do przełamania się była dobra. Także podopieczni Radosława Sobolewskiego mają problemy w Betclic I lidze.

Wisła wyszła na boisko w ofensywnym ustawieniu z dwoma napastnikami Angelem Rodado oraz Łukaszem Zwolińskim. Gospodarze wystartowali z animuszem i wcześnie oddali uderzenie celne. Rafał Mikulec sprawdził formę Artura Halucha w bramce Odry. Była to zapowiedź huraganowego ataku.

W 24. minucie, czyli tuż za półmetkiem w pierwszej połowie, Wisła ponownie miała możliwość zdobycia gola. Oddała dwa strzały w jednym ataku. Kolejna próba Rafała Mikulca została zatrzymana przez Artura Halucha. Była jeszcze dobitka Łukasza Zwolińskiego, ale napastnikowi zabrakło dokładności. W 35. minucie poprawiał Jesus Alfaro i trafił w mocno już rozgrzanego Artura Halucha.

Wisła była nieskuteczna jak przez prawie cały sezon i do przerwy nie przekuła żadnej z szans w gola. Było jeszcze uderzenie Angela Rodado z rzutu wolnego, po którym piłka odbiła się od słupka. Remis 0:0 był szczęśliwy dla skupionych na bronieniu zawodników z Opola.

To, co nie udało się w pierwszej połowie, wyszło Wiślakom po wznowieniu gry. W 49. minucie Jesus Alfaro popisał się zagraniem na 1:0 i zdobył prowadzenie dla zespołu Mariusza Jopa. Piłka wpadła za kołnierz Artura Halucha po wrzutce Jesusa Alfaro w kierunku Łukasza Zwolińskiego i Alana Urygi. Nikomu nie udało się przeciąć toru lotu piłki do siatki.

Wisła poczuła się swobodniej, a Odra straciła panowanie nad sytuacją. W 53. minucie Tamas Kiss dołożył gola na 2:0. Po podaniu prostopadłym Łukasza Zwolińskiego przeprowadził rajd po całej połowie przyjezdnych. Nikt nie dogonił pomocnika, a ten rozprawił się z Arturem Haluchem w sytuacji sam na sam.

Ciśnienie zeszło z gospodarzy po przerwaniu niemocy strzeleckiej. Padał gol za golem! Także Angel Rodado oddał przełomowe uderzenie. Po akcji Hiszpana w 59. minucie zrobiło się 3:0. Południowiec pokonał Artura Halucha strzałem technicznym po wyśmienitym podaniu Jamesa Igbekeme.

10 minut później asystował z kolei Angel Rodado, a Łukasz Zwoliński podniósł wynik na 4:0. Nie było to ostatnie słowo Łukasza Zwolińskiego, ponieważ w aż 10 doliczonych minutach strzelił na 5:0 i to on został najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania.

Biała Gwiazda wygrała efektownie i opuściła strefę spadkową. Przed Wisłą spotkanie zaległe z Chrobrym Głogów. Z kolei Odra podejmie w środku tygodnia Znicza Pruszków.

Wisła Kraków – Odra Opole 5:0 (0:0)
1:0 – Jesus Alfaro 49′
2:0 – Tamas Kiss 53′
3:0 – Angel Rodado 59′
4:0 – Łukasz Zwoliński 69′
5:0 – Łukasz Zwoliński 90′

Składy:

Wisła: Patryk Letkiewicz – Bartosz Jaroch, Alan Uryga, Igor Łasicki, Rafał Mikulec – Marc Carbo (85′ Karol Dziedzic), James Igbekeme (78′ Olivier Sukiennicki) – Jesus Alfaro (72′ Angel Baena), Angel Rodado (78′ Patryk Gogół), Tamas Kiss (72′ Frederico Duarte) – Łukasz Zwoliński

Odra: Artur Haluch – Jakub Szrek, Mateusz Kamiński, Wojciech Błyszko (55′ Jakub Bartosz), Jiri Piroch – Michał Osipiak (56′ Szymon Szkliński), Adrian Purzycki, Rafał Niziołek, Tomas Prikryl (71′ Maksymilian Banaszewski) – Dawid Czapliński (71′ Konrad Nowak), Edvin Muratović (90′ Dawid Wolny)