2 października, 2024
Jastrzębski Węgiel górą w hicie kolejki. Nokaut w trzecim secie! thumbnail

Jastrzębski Węgiel górą w hicie kolejki. Nokaut w trzecim secie!

Broniący mistrzowskiego tytułu Jastrzębski Węgiel wygrał 3:1 z PGE Projektem Warszawa w hicie 4. kolejki PlusLigi. W trzecim secie gospodarze rozgromili brązowych medalistów sprzed roku aż 25:14!”, — informuje: www.polsatsport.pl

Jastrzębski Węgiel w ubiegłym sezonie w pięknym stylu sięgnął po mistrzostwo Polski, a w Lidze Mistrzów przegrał dopiero w wielkim finale, natomiast PGE Projekt Warszawa zdobył brązowy medal w PlusLidze i wygrał Puchar Challenge. Oba zespoły znakomicie rozpoczęły również tegoroczne rozgrywki ligowe, notując komplet zwycięstw za trzy punkty. Wtorkowe (1 października) starcie zapowiadało się więc niezwykle ekscytująco.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, z lekkim wskazaniem na PGE Projekt, który – mimo kilku błędów na zagrywce – prowadził dwoma punktami (9:7). Chwilę później sytuacja diametralnie się zmieniła: jastrzębianie od stanu 10:9 na korzyść stołecznych zaliczyli znakomitą serię, zdobywając pięć „oczek” z rzędu. Tak wypracowanej przewagi gospodarze już nie oddali. Podopieczni trenera Piotra Grabana trzykrotnie zbliżali się do Jastrzębskiego Węgla na 2 punkty, ale to było wszystko, na co pozwoliła im ekipa Marcelo Mendeza. Jastrzębski Węgiel spokojnie kontrolował grę i – wykorzystując drugą piłkę setową – wygrał pierwszą partię 25:19.

Drugi set bardzo długo przebiegał pod dyktando brązowych medalistów mistrzostw Polski. PGE Projekt szybko odskoczył na cztery punkty (6:2), a ponieważ ekipa z Warszawy poprawiła zarówno przyjęcie, jak i serwis, a znakomicie w ataku spisywał się Bartłomiej Bołądź, jej przewaga w pewnym momencie wzrosła aż do 7 „oczek” (19:12). Jastrzębski Węgiel nie zamierzał się jednak poddawać i po fantastycznej sześciopunktowej serii doprowadził do remisu 21:21. Końcówka tej odsłony ponownie należała jednak do PGE Projektu, który zanotował cztery punkty z rzędu i zakończył seta (asem serwisowym Jurija Semeniuka!) wynikiem 25:21.

W trzeciej partii ekipa Marcelo Mendeza zagrała tak, jak przystało na obrońców tytułu. Dość powiedzieć, że remis na tablicy wyników widniał w tym secie… tylko trzy razy (przy stanie 0:0, 1:1 i 2:2). Przez pozostałą część jastrzębianie, wśród których wyróżniali się liderzy zespołu, Tomasz Fornal, Łukasz Kaczmarek i Anton Brehme, niepodzielnie panowali na parkiecie, gromiąc PGE Projekt 25:14!

Mistrzowie Polski poszli za ciosem i zamknęli mecz w czterech setach. Do bardzo dobrych ataków Fornala i Kaczmarka doszedł jeszcze Norbert Huber, który w ważnych momentach zaliczył trzy punktowe bloki. Jastrzębianie wygrali tego seta 25:20 i cały mecz 3:1. Dla PGE Projektu była to pierwsza ligowa porażka w sezonie.

MVP spotkania został libero zwycięskiej drużyny Jakub Popiwczak.