24 października, 2024
Świetny powrót w tie-breaku. Soboleva pokonała neutralnego w dwudniowym meczu thumbnail
Tenis

Świetny powrót w tie-breaku. Soboleva pokonała neutralnego w dwudniowym meczu

Anastasia pokonała Marię Kozyrevę i stała się podstawą turnieju WTA 125 w Tampico„, informuje: sport.ua

Ukraiński tenisista Anastazja Sobolewa (WTA 216) dostała się do głównego losowania turnieju WTA 125 Hard w Tampico (Meksyk).

W ostatniej rundzie kwalifikacji Ukrainiec pokonał „neutralnego” w dwóch setach Maria Kozyrew (WTA 386).

WTA 125 Tampico. Twardy. Kwalifikacja

Anastazja Sobolewa (Ukraina) [4] – Maria Kozyrewa [8] – 7:5, 7:6 (8:6)

Było to pierwsze spotkanie rywali.

Mecz rozpoczął się wczoraj, 20 października. Przy stanie 5:5 w drugim meczu mecz został przerwany z powodu deszczu.

Soboleva przegrała w tie-breaku 3:6, ale wygrała 3 sety i zdołała pokonać przeciwnika w dwóch gemach.

Rywalkę Anastazji w bazie Tampico poznamy później. Dla 20-letniego Ukraińca będzie to 7. udział w losowaniu głównym zawodów WTA 125 w 2024 roku.

W 1. rundzie kwalifikacji do 125.000. w Meksyku Soboleva pokonała kolejną reprezentantkę Ukrainy, Katerynę Wołodko.