26 października, 2024
Zwycięski gol Dovbyka. „Dynamo” nieznacznie uległo „Romie” w Lidze Europy thumbnail
Wiadomości z Ukrainy

Zwycięski gol Dovbyka. „Dynamo” nieznacznie uległo „Romie” w Lidze Europy

Zwycięski gol Dovbyka: druga drużyna Dynama przegrała z Romą w Lidze Europy Artem Dovbyk zdobywa bramkę z rzutu karnego w meczu przeciwko Dynamo

Obrazy Getty’ego

W Rzymie na Stadio Olimpico odbył się mecz III rundy fazy zasadniczej Ligi Europy, w którym Dynamo Kijów zmierzyło się z miejscową Romą. Włoska drużyna pokonała wicemistrza Ukrainy wynikiem 1:0.

Oleksandr Szowkowski wystawił na mecz drugi skład, oszczędzając podstawy do ogólnoukraińskich derbów z Szachtarem w ramach ukraińskiej Premier League, które odbędą się w niedzielę 27 października.

Ukraiński napastnik Artem Dowbyk od pierwszych minut grał dla Romy, która na równiku pierwszej połowy miała okazję na zdobycie rzutu karnego, gdy Myhavko sfaulował Baldantsiego na linii pola karnego.

Napastnik reprezentacji Ukrainy nie pomylił się już z 11 metrów i otworzył wynik meczu. A w 53. minucie Dowbyka zastąpił Szomurodow.

Dynamo z kolei mogłoby wyrównać przed przerwą, gdyby nie pozycja spalona. Guerrero uderzył ze środka rzutu wolnego z odbicia, trafił w obrońcę, po czym Wołoszyn zakończył grę ze spalonego, co odnotował sędzia liniowy.

W drugiej połowie Shovkovsky wzmocnił grę zawodnikami głównego składu: wyszli Shaparenko, Kabaev, Vanat i Buyalsky. Intryga trwała do ostatniego gwizdka: „Biało-Niebiescy” pokazali zaciętą grę i mieli wszelkie szanse na remis, lecz nadal nie potrafili wyrównać wyniku.

Dynamo po raz trzeci z rzędu przegrało w Lidze Europy po porażkach z włoskim Lazio (0:3) i niemieckim Hoffenheim (0:2) i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Roma odniosła pierwsze zwycięstwo w obecnym europejskim sezonie.

Liga Europy UEFA 2024/2025
Trzecia runda, 24 października

Roma – Dynamo 1:0 (1:0)

Bramka: Dowbyk (23, rzut karny)

Romowie: Svilor – Angelinho, N’Dika, Hermoso, Zalewski, Cane, Le Fe (Cristante, 53), Celik, Pizzilli (Pellegrini, 68), Baldantsi (Dybala, 68), Dovbyk (Shomurodov, 53)

Dynamo: Nescheret – Mychawko, Popow, Bilovar, Vyvcharenko, Rubchinsky (Brazhko, 63), Andrievsky (Shaparenko, 63), Mychaylenko (Buyalsky, 81), Tymchyk, Wołoszyn (Kabaev, 63), Guerrero (Vanat, 69).

W czwartej rundzie turnieju, 7 listopada, kijowska drużyna zmierzy się z węgierskim Ferencvarosem, a Rzymianie zmierzą się z angielskim Tottenhamem.

”, informuje: mistrz.com.ua