27 października, 2024
Co się stało? Soboleva nie ukończyła meczu eliminacyjnego do turnieju WTA 250 w Meksyku thumbnail
Tenis

Anastasia wycofała się z meczu I rundy kwalifikacji w Meridzie przeciwko Evie Vedder„, informuje: sport.ua

Ukraiński tenisista Anastazja Sobolewa (WTA 216) zakończyła swoje występy na trudnym turnieju WTA 250 w Meridzie (Meksyk).

W I rundzie kwalifikacji Ukrainiec nie zdołał dokończyć meczu Przeddzień Vedder (Holandia, WTA 364), poddając się w połowie trzeciego seta.

WTA 250 Meridzie. Twardy. Kwalifikacja

Ewa Wedder (Holandia) – Anastasia Soboleva (Ukraina) [7] – 3:6, 6:3, 2:2 RET., Soboleva

W trzeciej grze Anastasia nie upadła. Ukrainka kontynuowała spotkanie, ale wkrótce się wycofała. Anastazja martwiła się o swoją nogę.

Był to pierwszy bezpośredni mecz pomiędzy rywalami. W finale zawodów Merida Vedder zmierzy się z Elizabeth Mandlik.

Sobolew został powołany do reprezentacji Ukrainy na mecz z reprezentacją Austrii, który odbędzie się 16-17 listopada w Teksasie w USA.