27 października, 2024
Polska gwiazda zmiażdżyła rywalkę! Wystarczyło jej zaledwie 58 minut thumbnail
Tenis

Polska gwiazda zmiażdżyła rywalkę! Wystarczyło jej zaledwie 58 minut

Maja Chwalińska po niezbyt udanych miesiącach ponownie pojawiła się na korcie. Polka bierze udział w kwalifikacjach do turnieju WTA w Meridzie, gdzie w pierwszej rundzie czekało ją starcie z Anną Kononovą. Nasza tenisistka pokazała się ze świetnej strony i bez żadnych problemów pokonała rywalkę 6:2, 6:0. Spotkanie trwało zaledwie 58 minut.”, — informuje: www.sport.pl

Maja Chwalińska (171. WTA) nie była ostatnio w najlepszej dyspozycji. Z turniejów w Tampico i Montreux odpadała już w pierwszych rundach. Wcześniej szybko pożegnała się również z kwalifikacjami do US Open. Teraz Polka, która rozpoczynała karierę razem z Ig witek i ma z nią dobre relacje, ponownie wyszła na kort i bierze udział w kwalifikacjach do turnieju WTA 250 w Meridzie.

Maja Chwalińska pokazała klasę. Szybkie zwycięstwo i awans do kolejnej rundy Jej pierwszą rywalką była Maria Kononova (709. WTA). Spotkanie odbyło się w sobotę o godzinie 18:10. Początek tego starcia był dość wyrównany i obie tenisistki wygrywały własne podania. Przełom nastąpił w szóstym gemie. Wówczas Chwalińska pokazała się ze świetnej strony i przełamała rywalkę. Później utrzymała serwis i prowadziła już 5:2. W kolejnym gemie znów była wyraźnie lepsza i przypieczętowała zwycięstwo 6:2 w pierwszym secie.

Druga partia była już koncertem w wykonaniu naszej tenisistki. Była wyraźnie lepsza i całkowicie dominowała nad Kononovą, która wydawała się kompletnie bezradna. Chwalińska przy własnych podaniach nie straciła nawet punktu i bez żadnych kłopotów przełamywała również rywalkę. W efekcie rozbiła ją aż 6:0, a w całym meczu 6:2, 6:0. Spotkanie trwało zaledwie 58 minut.

Tym samym Chwalińska awansowała do drugiej rundy kwalifikacji, gdzie zmierzy się z Anną Frey (848. WTA) lub Sophie Chang (230. WTA). Decydujący o udziale w turnieju mecz odbędzie się w niedzielę. Zawody w Meridzie potrwają od 28 października do 3 listopada.