28 października, 2024
Roma upokorzona we Florencji. Wejście Nicoli Zalewskiego nie pomogło thumbnail

Roma upokorzona we Florencji. Wejście Nicoli Zalewskiego nie pomogło

Aż 5:1 wygrała Fiorentina w domowym meczu z Romą, której barwy reprezentuje Nicola Zalewski. Wejście reprezentanta Polski na boisko jeszcze w pierwszej połowie nie pomogło odwrócić losów spotkania. Wręcz było jeszcze gorzej. Sytuacja Romy w tabeli jest beznadziejna, a spotkanie we Florencji to był trzeci mecz zespołu z Rzymu bez zwycięstwa. ]]>”, — informuje: przegladsportowy.onet.pl

Przegląd Sportowy OnetPiłka nożnaPolacy za granicąRoma upokorzona we Florencji. Wejście Nicoli Zalewskiego nie pomogło

Polacy za granicą

27 października 2024, 23:07

Od lewej: Nicola Zalewski, piłkarze Fiorentiny i Paulo DybalaOd lewej: Nicola Zalewski, piłkarze Fiorentiny i Paulo Dybala (Foto: Fabio Rossi/AS Roma via Getty Images, Image Photo Agency/Getty Images, Gabriele Maltinti/Getty Images / Getty Images)
  • Więcej informacji znajdziesz w Przeglądzie Sportowym Onet

Wszystko zaczęło się bardzo szybko, ponieważ już w 9. min. Wtedy to po raz pierwszy tego wieczoru piłkę do bramki Mile Svilara zapakował Moise Kean. Osiem minut później było już 2:0 dla Fiorentiny. Tym razem na listę strzelców wpisał się Lucas Beltran, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Trener Romy Ivan Jurić nie mógł patrzeć na to, jak słabo prezentuje się jego ekipa i już w 32. min zdecydował się na zmiany. Boisko opuścili Bryan Cristante i Angelino, a na placu gry pojawili się Manu Kone i Nicola Zalewski.

• 48-letni Francesco Totti chce wrócić na boisko! „To nie żart, mam oferty z Serie A”

Ten śmiały ruch Juricia okazał się trafiony. W 39. min właśnie wprowadzony Kone wpisał się na listę strzelców. Mogło wydawać się, że jest to zapowiedzieć wielkiego powrotu Romy, jednak już po dwóch minutach dwubramkowe prowadzenie Fiorentiny przywrócił swoim kolejnym trafieniem Moise Kean. Asystował mu Eduardo Bove, który jest wychowankiem zespołu z Rzymu.

Roma została rozbita. Czerwona kartka i samobój w drugiej połowieBove do asysty dołożył również bramkę. W 52. min wpadł w pole karne, otrzymał piłkę i z ogromną swobodą ominął próbujących interweniować obrońców. Następnie skierował piłkę do siatki, czym wywołał już absolutne szaleństwo na Stadio Artemio Franchi.

Sytuacja Romy była już w tamtym momencie beznadziejna, a zrobiła się jeszcze gorsza, gdy w przeciągu pięciu minut dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną, obejrzał środkowy obrońca zespołu z Rzymu Mario Hermoso. Ivan Jurić musiał załatać dziurę w defensywie i za Paulo Dybalę wprowadził na boisko Matsa Hummelsa.

Niemiec jednak nie tylko nie pomógł drużynie, lecz jeszcze bardziej ją pogrążył. W 71. min piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzył Christian Kouame. Hummels próbując interweniować, odbił piłkę głową w taki sposób, że kompletnie zmylony Svilar mógł tylko patrzeć, jak ta wpada do bramki.

• Kosmiczny hit! Osiem goli, zwroty akcji! I dwie bramki Piotra Zielińskiego

Ostatnie minuty to była prawdziwa kanonada na bramkę Romy, jednak więcej bramek już nie padło, m.in. dzięki świetnym interwencjom serbskiego bramkarza. Ostatecznie Fiorentina wygrała 5:1, całkowicie upokarzając Romę. Rzymianie znajdują się aktualnie dopiero na 11. miejscu w tabeli za takimi drużynami jak Empoli, czy Torino. Fiorentina zaś wskoczyła zaś na czwartą lokatę. Nicola Zalewski zaliczył bardzo bezbarwny występ tak jak cała drużyna Ivana Juricia. Cieszyć może jedynie fakt, że reprezentant Polski rozegrał kolejne minuty.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:Przegląd Sportowy Onet

Data utworzenia:

27 października 2024 23:07

Przeczytaj także
Lionel Messi przemówił po zwycięstwie Barcelony. Króciutko
LaLigaLaLiga 3 godz.

Lionel Messi przemówił po zwycięstwie Barcelony. KróciutkoFC Barcelona zachwyca i po ograniu Bayernu Monachium 4:1, tym razem rozbiła Real Madryt aż 4:0. Robert Lewandowski i spółka zasłużyli na wielkie pochwały, a z tymi pospieszył choćby Lionel Messi. „Co za piękne zwycięstwo” — stwierdził Argentyńczyk.

Polacy za granicą 4 godz.

Roma upokorzona we Florencji. Wejście Nicoli Zalewskiego nie pomogłoAż 5:1 wygrała Fiorentina w domowym meczu z Romą, której barwy reprezentuje Nicola Zalewski. Wejście reprezentanta Polski na boisko jeszcze w pierwszej połowie nie pomogło odwrócić losów spotkania. Wręcz było jeszcze gorzej. Sytuacja Romy w tabeli jest beznadziejna, a spotkanie we Florencji to był trzeci mecz zespołu z Rzymu bez zwycięstwa.

Merida. Maja Chwalińska po ponad roku zagra w turnieju WTA250!
Tenis 4 godz.

Merida. Maja Chwalińska po ponad roku zagra w turnieju WTA250!Maja Chwalińska wygrała z Sophie Chang w decydującej rundzie kwalifikacji do turnieju głównego rangi WTA 250 w meksykańskiej Meridzie. Dla polskiej tenisistki będzie to pierwszy występ w turnieju tego typu od czasu imprezy w Warszawie w 2023 roku.

Polski
Hokej na lodzie 4 godz.

Polski „hat trick” w słowackiej lidze. Chmielewski i Wałęga bohaterami swoich drużynTo był dobry dzień dla Polaków w słowackiej ekstralidze. Nie dość, że Aron Chmielewski i Kamil Wałęga cieszyli się ze zwycięstw swoich drużyn, to pomogli w ich odniesieniu strzelając łącznie 3 gole.

Winy odkupione, statystyka wyzerowana. Zagłębie po blisko czterech latach pokonało Unię

Winy odkupione, statystyka wyzerowana. Zagłębie po blisko czterech latach pokonało UnięEC Będzin Zagłębie Sosnowiec sprawiło niespodziankę, pokonując na własnym lodzie Re-Plast Unię Oświęcim 4:3. Warto odnotować, że sosnowiczanie wygrali z oświęcimianami po raz pierwszy od 10 stycznia 2021 roku. Wtedy mecze rozgrywano jeszcze na starym obiekcie, który był zlokalizowany przy ulicy Zamkowej 4.

10 goli w Krakowie. Szalona trzecia tercja trzymała w napięciu!

10 goli w Krakowie. Szalona trzecia tercja trzymała w napięciu!W niedzielnym spotkaniu 17. kolejki TAURON Hokej Ligi kibice zgromadzeni w Krakowie byli świadkami prawdziwego festiwalu strzeleckiego. Comarch Cracovia przegrała z GKS-em Tychy 4:6 w meczu, który do ostatnich minut trzymał w napięciu.

Koszmarny początek. Ale później Legia pokazała klasę [SKRÓT]
EkstraklasaEkstraklasa 4 godz.

Koszmarny początek. Ale później Legia pokazała klasę [SKRÓT]GKS Katowice rewelacyjnie rozpoczął mecz z Legią i już po 25. minutach prowadził w Warszawie 1:0. Później na Łazienkowskiej dominowali jednak wyłącznie gospodarze. Drużyna Goncalo Feio szybko odrobiła straty, a następnie rozstrzelała beniaminka PKO BP Ekstraklasy odnosząc efektowne zwycięstwo x:x. Zobacz wszystkie gole tego spotkania!

Seria trwa! Joanna Wołosz i Martyna Łukasik bez porażki
Siatkówka 4 godz.

Seria trwa! Joanna Wołosz i Martyna Łukasik bez porażkiProsecco Doc Imoco Conegliano pozostaje niepokonany od 20 kwietnia, czyli od 10 spotkań. W czwartej kolejce Serie A drużyna Joanny Wołosz i Martyny Łukasik nie bez problemów pokonała jednak były zespół Malwiny Smarzek, a więc Bergamo. Wygraną udało się wyrwać ekipie selekcjonera reprezentacji Polski Stefano Lavariniego.

Błysk Tomasza Gielo. Do zwycięstwa trochę jednak zabrakło
Koszykówka 4 godz.

Błysk Tomasza Gielo. Do zwycięstwa trochę jednak zabrakłoTomasz Gielo zdobył rekordowe 15 punktów w sezonie, lecz jego Surne Basket Bilbao uległo Valencii Basket 98:103 w 5. kolejce hiszpańskiej ligi ACB. Mecz odbył się w Bilbao, gdzie Gielo był trzecim strzelcem zespołu. W innym spotkaniu Unicaja Malaga pokonała FC Barcelonę 103:96, a Aleksander Balcerowski zdobył dwa punkty.

Błysk Polaków na mistrzostwach świata! Trzy brązowe medale w Tiranie
Zapasy 4 godz.

Błysk Polaków na mistrzostwach świata! Trzy brązowe medale w TiranieTrzy brązowe medale zdobyli reprezentanci Polski w zakończonych w Tiranie zapaśniczych mistrzostwach świata w kategorii do 23 lat. Na podium stanęli: Ołcha Padoszyk (Cement Gryf Chełm) w wadze 62 kg oraz klasycy Mairbek Salimow w 63 i Arsłanbek Salimow w 67 kg.

Wielka kontrowersja w meczu Manchester United. Premier League reaguje
Premier LeaguePremier League 4 godz.

Wielka kontrowersja w meczu Manchester United. Premier League reaguje— Rzut karny został podyktowany w niesprawiedliwy sposób — tak dla BBC trener Manchesteru United Erik ten Hag odniósł się do kontrowersyjnej sytuacji z końcówki meczu z West Hamem United. Na London Stadium Czerwone Diabły uległy gospodarzom 1:2 po bramce Jarroda Bowena z rzutu karnego w doliczonym czasie gry. Na sporną sytuację zareagowała także Premier League.

Michał Niewiński na podium w Montrealu! Sukces polskiego short tracku
Łyżwiarstwo 4 godz.

Michał Niewiński na podium w Montrealu! Sukces polskiego short trackuMichał Niewiński zajął trzecie miejsce na dystansie 1000 m podczas zawodów World Touru w Montrealu. To pierwsze zawody cyklu, który wcześniej znany był jako Puchar Świata. Polak przez cały finał utrzymywał się w czołówce, ustępując jedynie Holendrowi Jensowi Van’t Woutowi i Łotyszowi Robertsowi Kruzbergsowi.

Wielkie emocje w Ekstraklasie! Ścisk w czołówce [TABELA]

Wielkie emocje w Ekstraklasie! Ścisk w czołówce [TABELA]Ależ walka o czołowe miejsca w tabeli PKO BP Ekstraklasy! Lech Poznań, Jagiellonia Białystok, Cracovia, Pogoń Szczecin, a na końcu Legia Warszawa nie zawiodły i wygrały swoje spotkania. Niespodziewanie pomylił się za to Raków Częstochowa, który zremisował z wracającym do gry Śląskiem Wrocław. Zobacz, jak wygląda tabela!

Świetny mecz MKS-u Dąbrowa Górnicza! Ważne zwycięstwo

Świetny mecz MKS-u Dąbrowa Górnicza! Ważne zwycięstwoW Dąbrowie Górniczej MKS Dąbrowa Górnicza pokonał AMW Arkę Gdynia 100:93 w meczu ekstraklasy koszykarzy. Spotkanie odbyło się w środowy wieczór i przyciągnęło wielu kibiców. Gospodarze zdominowali pierwszą kwartę, co pozwoliło im utrzymać przewagę do końca. Najwięcej punktów dla MKS zdobył Souley Boum.

Anglicy podzieleni przez Jakuba Kiwiora. Wielka dyskusja po meczu
Premier LeaguePremier League 5 godz.

Anglicy podzieleni przez Jakuba Kiwiora. Wielka dyskusja po meczu”Nie popełnił żadnego błędu”, „Brak tempa został bezlitośnie obnażony”, „Nie był słaby, pomijając jego ustawienie przy wyrównującym trafieniu Liverpoolu” — to nie są opinie o trzech różnych zawodnikach. To wycinki z brytyjskich portali poświęcone grze Jakuba Kiwiora… w tym samym meczu. Brytyjskie media różnorodnie oceniają występ polskiego stopera w meczu z Liverpoolem (2:2)

Zaczęło się od sensacji. Wtedy Legia ruszyła do ataku. Nokaut!
EkstraklasaEkstraklasa 5 godz.

Zaczęło się od sensacji. Wtedy Legia ruszyła do ataku. Nokaut!Zaczęło się koszmarnie, ale później było już tylko lepiej. Legia Warszawa, choć bardzo źle weszła w mecz 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy z GKS-em Katowice, sięgnęła po arcyważny komplet punktów wygrywając 4:1. Pomimo wygranej, stołeczna drużyna cały czas ma jednak bardzo dużą stratę do liderującego w tabeli Lecha Poznań. Ale w niedzielny wieczór wysłała wyraźny sygnał, że na tym etapie sezonu absolutnie nie można jej skreślać.

48-letni Francesco Totti chce wrócić na boisko!