28 października, 2024
Fakty po gali UFC 308: Ilia Topuria ustanawia rekord Maxa Hollowaya, nie dając się znokautować z piskiem thumbnail
MMA

27 października 2024 r., godz. 17:30 ET Drugie numerowane wydarzenie UFC w październiku odbyło się w sobotę UFC 308 w Etihad Arena na wyspie Yas w Abu Zabi. Mistrz wagi piórkowej Ilia Topuria (16-0 MMA, 8-0 UFC) obronił pas w walce wieczoru i zrobił to tak, jak zapowiadał”, — informuje: mmajunkie.usatoday.com

Drugie numerowane wydarzenie UFC w październiku odbyło się w sobotę UFC 308 w Etihad Arena na wyspie Yas w Abu Zabi.

Mistrz wagi piórkowej Ilia Topuria (16-0 MMA, 8-0 UFC) obronił pas w walce wieczoru i zrobił to tak, jak zapowiedział, pokonując w trzeciej rundzie Maxa Hollowaya (26-8 MMA) , 22-8 UFC) za pierwszą obronę swojego paska do 145 funtów.

Topuria zamknęła galę, w której każdy faworyt bukmacherów utrzymał serwis, a więcej informacji na temat liczb znajdziesz poniżej, gdzie znajdziesz fakty MMA Junkie po gali UFC 308.

****

Statystyki wydarzeń
Ilia Topuria pok. Maxa Hollowaya

Seria sześciu zwycięstw Topurii w UFC w wadze piórkowej jest najdłuższą aktywną passą w dywizji.

Topuria 14 ze swoich 16 zwycięstw w karierze zdobył po przerwach.

Holloway poniósł pierwszą w swojej karierze porażkę przez nokaut.

Rekordowa seria 29 kolejnych walk Hollowaya w UFC bez powalenia dobiegła końca.

Holloway pochłonął 2298 znaczących uderzeń w zawodach UFC, najwięcej w historii firmy.

Khamzat Chimaev pok. Roberta Whittakera

Chimaev (14-0 MMA, 8-0 UFC) poprawił swój bilans do 4-0 w zawodach UFC w wadze średniej.

Chimaev 12 ze swoich 14 zwycięstw w karierze zdobył po przerwach. Obejmuje to sześć z jego ośmiu zwycięstw w UFC.

Chimaev zaliczył co najmniej jedno powalenie w siedmiu z ośmiu występów w UFC.

Chimaev otrzymał premię za walkę w sześciu z ośmiu występów w UFC.

Robert Whittaker (26-8 MMA, 17-6 UFC) spadł do 14-4 od czasu przejścia do dywizji średniej UFC w listopadzie 2014 roku.

Whittaker poniósł pierwszą porażkę przez poddanie od 30 października 2011 r. – w ciągu 4745 dni i 26 walk.

Magomed Ankałajew pok. Aleksandar Rakić

Seria 13 walk bez porażki Magomeda Ankalaeva (20-1-1 MMA, 11-1-1 UFC) w UFC w wadze półciężkiej jest najdłuższą aktywną passą w dywizji.

Seria 13 walk bez porażki Ankalaeva w UFC w wadze półciężkiej jest drugą najdłuższą w historii dywizji, za Jonem Jonesem (18).

Porażka Aleksandara Rakicia (14-5 MMA, 6-4 UFC) to najdłuższa porażka w jego karierze. Nie zdobył zwycięstwa od kwietnia 2021 roku.

Lerone Murphy pok. Dana Ige’a

Seria ośmiu walk bez porażki Lerone Murphy’ego (15-0-1 MMA, 7-0-1 UFC) w UFC w wadze piórkowej jest najdłuższą aktywną passą w dywizji.

Dan Ige (18-9 MMA, 10-8 UFC) wszystkie dziewięć porażek w swojej karierze poniósł decyzją.

Shara Magomedov pok. Armena Petrosjana

Magomedow (15-0 MMA, 4-0 UFC) 12 ze swoich 15 zwycięstw w karierze odniósł przez przerwę.

Magomedow zaliczył jedenasty nokaut w historii UFC po uderzeniu pięścią w tył.

Armen Petrosyan (9-4 MMA, 3-3 UFC) poniósł trzy z czterech porażek w karierze przez przerwę.

Ibo Aslan pok. Rafaela Cerqueiry

Ibo Aslan (14-1 MMA, 2-0 UFC) wszystkie 14 zwycięstw w swojej karierze zdobył przez nokaut. 12 z tych zwycięstw odniósł w rundzie 1.

Rafael Cerqueira (11-1 MMA, 0-1 UFC) przerwał passę 11 zwycięstw z rzędu, co było pierwszą porażką w jego karierze.

Geoff Neal pok. Rafael dos Anjos

Geoff Neal (15-7 MMA, 7-5 UFC) 12 ze swoich 15 zwycięstw w karierze odniósł przez przerwę. Obejmuje to sześć z jego ośmiu zwycięstw w UFC.

Rafael dos Anjos (33-17 MMA, 21-15 UFC) spadł do 1-2 od czasu powrotu do dywizji półśredniej UFC w grudniu 2022 roku.

Łączny czas walki Dos Anjos wynoszący 8:43:19 w zawodach UFC to najlepszy czas w historii firmy.

Mateusz Rebecki def. Myktybek Orolbai

Rebecki (20-2 MMA, 4-1 UFC) dwa ze swoich czterech zwycięstw w UFC zdobył przez decyzję.

Orolbai (13-2-1 MMA, 2-1 UFC) poniósł obie porażki w karierze przez decyzję.

Abus Magomedow pok. Bruno Ferreira

Brunno Ferreira (12-2 MMA, 3-2 UFC) obie porażki w karierze poniósł przez poddanie.

Kennedy Nzechukwu pok. Chrisa Barnetta

Kennedy Nzechukwu (13-5 MMA, 7-5 UFC) zaliczył udany debiut w wadze ciężkiej.

Nzechukwu dziewięć ze swoich dziesięciu zwycięstw przerwanych w karierze zdobył przez nokaut.

Chris Barnett (23-9 MMA, 2-3 UFC) dwa ze swoich trzech zwycięstw w UFC zdobył przez nokaut.

Farid Basharat pok. Wiktor Hugo

Farid Basharat (13-0 MMA, 4-0 UFC) trzy ze swoich czterech zwycięstw w UFC zdobył przez decyzję.

Ismail Naurdiev pok. Bruno Silva

Ismailowi ​​Naurdievowi (24-7 MMA, 3-2 UFC) udało się powrócić do UFC na drugą karierę. Od września 2019 roku odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w oktagonie.

Naurdiev wszystkie trzy zwycięstwa w UFC zdobył decyzją.

Poślizg czterech walk Bruno Silvy (23-12 MMA, 4-6 UFC) jest najdłuższym w jego karierze. Nie zdobył zwycięstwa od kwietnia 2023 roku.

Rinat Fakhretdinov pok. Carlosa Leala

Rinat Fakhretdinov (23-1-1 MMA, 5-0-1 UFC) przedłużył swoją passę meczów bez porażki do 23 walk. Od czerwca 2013 roku nie zaznał porażki.

Seria 23 walk bez porażki Fakhretdinowa w zawodach MMA jest najdłuższą wśród aktywnych zawodników UFC.

Fakhretdinov cztery ze swoich pięciu zwycięstw w UFC zdobył przez decyzję.

Carlos Leal (21-6 MMA, 0-1 UFC) poniósł pięć z sześciu porażek w karierze przez decyzję.

Więcej informacji na temat tej karty można znaleźć w centrum wydarzeń MMA Junkie poświęconych UFC 308.

Analityk badawczy UFC i producent statystyk na żywo Michael Carroll przyczynił się do powstania tej historii. Śledź go na X @MJCflipdascript.

Koniecznie odwiedź stronę MMA Junkie na Instagramie i kanał YouTube, aby omówić te i inne treści z fanami mieszanych sztuk walki.