22 września, 2024
Bayern trzeci raz z rzędu zrobił miazgę z rywali thumbnail

Bayern trzeci raz z rzędu zrobił miazgę z rywali

Bayern Monachium rozbił na wyjeździe Werder Brema 5:0 w czwartej kolejce Bundesligi. Bohaterem drużyny Vincenta Kompany’ego był Michael Olise, który kolejny raz błyszczał, strzelał gole i miał asysty. Bawarczycy mają za sobą perfekcyjny tydzień, w którym strzelili aż 20 goli!”, — informuje: www.sport.pl

Ostatnie dwa mecze Bayernu Monachium obfitowały w gole. O ile na początku sezonu drużyna Vincenta Kompany’ego chwalona była tylko za wyniki, o tyle w ostatnich dniach Bawarczycy zachwycali też stylem. Przed tygodniem Bayern rozbił Holstein Kiel w Bundeslidze (6:1), a w środku tygodni pokonał Dinamo Zagrzeb w Lidze Mistrzów aż 9:2.

W sobotę Bayern znów zachwycił. Strzelanie w Bremie rozpoczął już w 23. minucie. Po wysokim odbiorze piłka trafiła pod nogi Harry’ego Kane’a, który podał Michaela Olise, a ten z bliska pokonał Michaela Zetterera.

Dziewięć minut później było już 2:0. Indywidualną akcją w polu karnym Werderu popisał się Olise, który do gola dołożył asystę. Francuz zagrał do Jamala Musiali, który spokojnie zdobył drugą bramkę dla Bayernu Monachium.

W 57. minucie Olise błysnął raz jeszcze. Tym razem rozegrał piłkę z Musialą i Kane’em, wykładając ją ostatecznie angielskiemu napastnikowi. Kane tym razem pokonał Zetterera uderzeniem z linii pola karnego. Nie było to jednak ostatni popis Olise w tym spotkaniu.

Bayern rozbił Werder Brema Trzy minuty po zagraniu do Kane’a Francuz otrzymał podanie od Serge’a Gnabry’ego w polu karnym i zdobył bramkę przepięknym uderzeniem w okienko bramki Zetterera. 22-latek, za którego latem Bayern zapłacił aż 60 mln euro, kupując go z Crystal Palace, miał doskonały tydzień. W spotkaniu z Dinamem zdobył dwie bramki, z Werderem strzelił dwa gole i miał dwie asysty. Łącznie w tym sezonie Olise zdobył pięć bramek i miał trzy asysty w zaledwie sześciu występach.

W 65. minucie zniszczenia Werderu dopełnił Gnabry. Niemiec otrzymał podanie na lewym skrzydle, ograł rywala, zszedł do środka i pokonał Zetterera uderzeniem w dalszy róg bramki. Wynik 5:0 oznacza, że w zaledwie trzech meczach w ciągu tygodnia Bayern strzelił aż 20 goli!

Po czterech kolejkach Bundesligi Bayern prowadzi w tabeli z kompletem punktów. Bawarczycy mają o trzy punkty więcej od Freiburga i Eintrachtu Frankfurt oraz cztery więcej od Unionu Berlin. Już w następną sobotę hit ligi niemieckiej. O 18:30 Bayern podejmie mistrza kraju – Bayer Leverkusen.