26 października, 2024
Heroiczny bój 19-latki z Polski! Wybroniła pięć piłek meczowych i wygrała z faworytką thumbnail

Polska tenisistka Olivia Lincer ma za sobą pełen zwrotów akcji, dramatyczny bój. 19-latka pokazała ogromny charakter w spotkaniu z dużo wyżej notowaną zawodniczką ze Szwajcarii, która miała aż pięć piłek meczowych.”, — informuje: www.polsatsport.pl

Lincer na co dzień mieszka w Stanach Zjednoczonych, ale gra pod polską flagą. 19-latka bierze obecnie udział w turnieju ITF W35 w Hilton Head Island. Polka ma za sobą już trzy zwycięstwa. Najpierw bez straty seta wygrała z Chieh-Yu Hsu, a następnie pokonała 2:1 Angellę Okutoyi.

W ćwierćfinale Lincer, która zajmuje w rankingu WTA 618. miejsce, zmierzyła się z turniejową „czwórką” Jenny Duerst (385. pozycja w WTA). Pierwszy set zakończył się pewną wygraną Szwajcarki 6:1. W drugiej partii Polka pokazała, że potrafi grać pod dużą presją.

Lincer łącznie obroniła w drugim secie aż 5 piłek meczowych i ostatecznie wygrała 7:6. 19-latka poszła za ciosem i w ostatniej odsłonie spotkania robiła rywalkę 6:0. Polka zwyciężyła z notowaną o 233 miejsca wyżej przeciwniczką i awansowała do półfinału. Tam jej rywalką będzie rozstawiona z jedynką Elvina Kalieva.