20 września, 2024
Kapitan Ruhy: „Zagrali na fatalnym boisku w Połtawie” thumbnail

Kapitan Ruhy: „Zagrali na fatalnym boisku w Połtawie”

Denys Pydgursky ocenił remis Lwowa z „Worsklą”„, informuje: sport.ua

W 6. kolejce ukraińskiej ekstraklasy zawodnicy „Vorskly” zremisowali u siebie z „Rukh” – 0:0.

Kapitan Lwowa Denis Pydgurski opowiedział wyłącznie dla Sport.ua, dlaczego przeciwnicy nie zadowolili fanów skutecznymi akcjami:

– Do Połtawy pojechaliśmy tylko po to, żeby wygrać. Dlatego nastrój był maksymalny. Jednak nie wszystko się udało. W pierwszej połowie zabrakło dynamiki i gospodarze zdołali wyjść z presji. Podobno podczas wrześniowej przerwy w UPL „Rukh” nie trenował w pełnym składzie i do meczu z „Worsklą” podchodził z innym stanem gotowości.

Nawet gdy pod koniec pierwszej połowy Połtawa była w mniejszości, nie przyniosło to nam żadnych korzyści. Gospodarze z dużymi siłami wycofali się do swojego posiadania i nie mogli przebić się przez tę „murę”, bo były problemy z ostatnim podaniem. Poza tym musieliśmy grać na okropnym trawniku, a w takich warunkach łatwiej jest walczyć, dlatego nie byliśmy zadowoleni z remisu – powiedział Pydgursky.

Teraz „Rukh” zajmuje szóste miejsce w ukraińskiej Premier League, zdobywając dziesięć punktów.

Wcześniej napastnik lwowskiego „Rukha” Igor Krasnopyr wspominał swoje pierwsze kroki w dorosłej piłce nożnej, które stawiał w ramach kijowskiej „Obolony”.