20 września, 2024
Następca Jude’a Bellinghama jest „wybawcą” Dortmundu, zdobywcą dubletu w Lidze Mistrzów, a kibice mówią, że „jest następny w Anglii” thumbnail

ANGIELSKI napastnik Jamie Bynoe-Gittens błyszczał dla Borussii Dortmund, strzelając dwa gole z ławki rezerwowych w wygranym przez nich meczu Ligi Mistrzów z Club Brugge. Niemiecki gigant zmagał się ze znalezieniem przełomu w pierwszym meczu europejskim w środę wieczorem, aż do wprowadzenia byłego piłkarza Manchesteru City w połowie drugiej połowy. 2 Jamie Bynoe-Gittens strzelił dwa gole”, — informuje: www.thesun.co.uk

Angielski napastnik Jamie Bynoe-Gittens błyszczał w barwach Borussii Dortmund, strzelając dwa gole wchodząc z ławki rezerwowych w wygranym przez Borussię Dortmund meczu Ligi Mistrzów z Club Brugge.

Niemiecki gigant miał problemy ze znalezieniem przewagi w pierwszym meczu europejskich rozgrywek w środę wieczorem, dopóki w połowie drugiej połowy nie wszedł na boisko były piłkarz Manchesteru City.

Jamie Bynoe-Gittens zdobył dwa gole z ławki rezerwowych dla Borussii Dortmund

2

Jamie Bynoe-Gittens zdobył dwa gole z ławki rezerwowych dla Borussii DortmundŹródło: Reuters

To był decydujący występ młodego angielskiego napastnika

2

To był decydujący występ młodego angielskiego napastnikaŹródło: ReutersOsiem minut po jego odbitym strzale Dortmund objął prowadzenie.

Następnie w znakomitym stylu podwoił przewagę gości, wykonując kilka przeskoków nad bramką, wcinając się do środka i oddając wspaniały strzał w dalszy róg bramki.

20-letni Bynoe-Gittens został wybrany Piłkarzem Meczu, w którym Borussia wygrała 3-0. Występ zakończył się rzutem karnym wykonanym w doliczonym czasie gry przez Serhou Guirassy’ego.

Kibice Anglii już są podekscytowani perspektywą rozwoju kolejnego talentu Trzech Lwów w Dortmundzie.

Jadon Sancho i Jude Bellingham już odnieśli sukces i zarobili duże pieniądze dzięki swoim występom w klubie Bundesligi.

A kibice Anglii w mediach społecznościowych uważają, że sensacyjny początek sezonu Bynoe-Gittensa – cztery gole w pięciu meczach – jest dowodem na to, że jest on kolejnym cudownym dzieckiem.

Jeden z nich powiedział: „Jamie Gittens, nasz wybawca”.

Inny dodał: „On jest następny w kolejce do reprezentacji Anglii”.

SPECJALNE KASYNO – NAJLEPSZE OFERTY POWITALNE W KASYNIE

Bynoe-Gittens wniósł niesamowity wkład wchodząc z ławki rezerwowych

Bynoe-Gittens wniósł niesamowity wkład wchodząc z ławki rezerwowychTrzeci odpowiedział: „Bynoe-Gittens już odcisnął swoje piętno! Dortmund ma talent do rozwijania młodych angielskich gwiazd”.

Czwarty odpowiedział po prostu: „On jest szalony 😱”.

Debiutujący w „Oasis” zestaw Manchesteru City okazał się klapą, ponieważ kibice nazwali go „najgorszym w historii” i porównali do kultowego stroju

Bynoe-Gittens wychował się w akademii Manchesteru City, ale cztery lata temu odszedł do Dortmundu.

W 62 meczach dla niemieckiego klubu strzelił siedem goli i zaliczył dziewięć asyst.

Reprezentował także Anglię w różnych kategoriach wiekowych, aż do U-21, w której zdobył tylko jedną bramkę w dziewięciu występach.

Nowy format Ligi Mistrzów

Każdy klub rozegra osiem meczów w fazie otwarcia — z rozstawionymi przeciwnikami, w systemie zaprojektowanym tak, aby zapewnić, że drużyny zmierzą się z przeciwnikami o podobnym poziomie trudności.

Osiem najlepszych drużyn z tabeli „finałowej” automatycznie awansuje do 1/16 finału, gdzie dołączy do nich ośmiu zwycięzców baraży w meczach pomiędzy drużynami z miejsc od 9. do 24. w tabeli.

Mimo że w fazie otwarcia odbędzie się tylko osiem meczów, rozgrywki europejskie zostaną rozłożone na 10 spotkań w środku tygodnia.

Nowy format Ligi Mistrzów oznacza również dwa dodatkowe miejsca kwalifikacyjne.

Zostaną one przyznane krajom, które w danym sezonie znajdą się na szczycie tabeli „współczynników kraju”.