29 września, 2024
Niesamowity Tadej Pogacar! Został mistrzem świata thumbnail

Niesamowity Tadej Pogacar! Został mistrzem świata

Słoweniec Tadej Pogacar, zwycięzca tegorocznych Tour de France i Giro dItalia, zdobył w niedzielę w Zurychu tytuł mistrza świata w wyścigu ze startu wspólnego elity, kompletując rzadki w kolarstwie hat-trick.”, — informuje: www.polsatsport.pl

Słoweniec Tadej Pogacar.

Słoweniec Tadej Pogacar, zwycięzca tegorocznych Tour de France i Giro d’Italia, zdobył w niedzielę w Zurychu tytuł mistrza świata w wyścigu ze startu wspólnego elity, kompletując rzadki w kolarstwie hat-trick.

Ważna zmiana w życiu Natalii KaczmarekWażna zmiana w życiu Natalii Kaczmarek

26-letni Pogacar triumfował po samotnej ucieczce, wyprzedzając o 34 sekundy Australijczyka Bena O’Connora oraz o 58 sekund broniącego tytułu Holendra Mathieu van der Poela.

Przed Słoweńcem tylko dwóch kolarzy wygrało w jednym sezonie Tour de France, Giro d’Italia i mistrzostwa świata – Belg Eddy Merckx w 1974 oraz Irlandczyk Stephen Roche w 1987 roku.