20 września, 2024
Niespodziewany lider Serie A thumbnail

Niespodziewany lider Serie A

Piłkarze Udinese, prowadzeni przez byłego trenera Legii Warszawa Niemca Kostę Runjaica, wygrali na wyjeździe z Parmą 3:2 i zostali liderami ekstraklasy włoskiej. Dwie bramki dla gości, w tym zwycięską w 77. minucie, zdobył Florian Thauvin.”, — informuje: www.polsatsport.pl

Francuski napastnik powiększył swój dorobek do czterech trafień, zrównując się na czele klasyfikacji strzelców z Mateo Reteguim z Atalanty Bergamo. W zespole gości cały mecz rozegrał były zawodnik Lecha Poznań Szwed Jesper Karlstroem.

Udinese, które w poprzednim sezonie miało trudności z utrzymaniem się w Serie A, prowadzi w tabeli z dorobkiem 10 punktów w czterech meczach, wyprzedzając o punkt Napoli oraz o dwa broniący tytułu Inter Mediolan, Juventus i Torino.

W niedzielę Inter zremisował na wyjeździe z Monzą 1:1 w meczu, w którym w jego składzie zadebiutował Piotr Zieliński. Natomiast poprzedni klub Polaka – Napoli pokonał na wyjeździe Cagliari 4:0.