19 września, 2024
Obejrzyj zapomnianą gwiazdę Premier League, która w 90. minucie przeraża HOWLER, który zaprzecza słynnemu wynikowi Girony w meczu z PSG thumbnail

GIRONA nie zdobyła historycznego punktu przeciwko Paris Saint-Germain z powodu późnego błędu Paulo Gazzanigi. Były bramkarz Spurs i Fulham popełnił gafę w 90. minucie, dając PSG wszystkie trzy punkty na Parc des Princes. 3 Późny błąd Paulo Gazzanigi dał PSG zwycięstwo 1-0 nad Gironą Źródło: TNT Sports 3 The”, — informuje: www.thesun.co.uk

GIRONA nie zdołała zdobyć historycznego punktu w meczu z Paris Saint-Germain z powodu błędu Paulo Gazzanigi.

Były bramkarz Spurs i Fulham popełnił gafę w 90. minucie i dał PSG trzy punkty na Parc des Princes.

Późny błąd Paulo Gazzanigi dał PSG zwycięstwo 1-0 nad Gironą

3

Późny błąd Paulo Gazzanigi dał PSG zwycięstwo 1-0 nad GironąŹródło: TNT Sports

3

Były bramkarz Tottenhamu pozwolił piłce przelecieć przez swoje ciało, gdy zegar wskazywał 90 minutŹródło: TNT Sports

Drużyna La Liga poradziła sobie z francuskim gigantem

3

Drużyna La Liga poradziła sobie z francuskim gigantemŹródło: AFPGirona gra w Lidze Mistrzów w tym sezonie po raz pierwszy w swojej 94-letniej historii.

Klubowi udało się awansować z piątej ligi hiszpańskiej do europejskiej elity.

I całkiem nieźle poradzili sobie w meczu z naszpikowanym gwiazdami PSG w stolicy Francji.

Wydawało się, że Girona zmierza ku zwycięstwu, gdy w 90. minucie zdesperowany Nuno Mendes przedarł się do linii końcowej boiska.

Obrońca PSG posłał niecelne, niskie dośrodkowanie prosto w dobrze ustawionego bramkarza.

Gazzaniga rzucił się, by złapać piłkę, ale ta wystrzeliła mu z rąk i między nogi.

32-latek osunął się na kolana, gdy piłka boleśnie potoczyła się w róg bramki, zapewniając triumfującemu PSG zwycięstwo 1-0.

Jeden z fanów aż westchnął: „Piłka nożna to okrutna gra”.

NAJLEPSZE OFERTY BEZPŁATNEJ REJESTRACJI ZAKŁADÓW U BRYTYJSKICH BUKMACHERÓW

Inny zażartował: „Gazzaniga uwalnia swojego wewnętrznego Spurs”.

Trzeci dodał: „Gazzanig jest tak samo dobry, jak zapamiętałem”.

Hiszpańskie miasto Girona, które rywalizuje z Barceloną

Po zakończeniu meczu trener Girony Míchel Sanchez udzielił wsparcia bramkarzowi.

Sanchez powiedział: „Błędy są częścią gry.

„Gazzaniga popisał się trzema niesamowitymi obronami… błędy są wybaczalne, ale brak nastawienia nie.

„Ten błąd Gazzanigi jest mój.”

Sanchez dodał, że stoper „ma nasze pełne zaufanie”.

Nowy format Ligi Mistrzów

Każdy klub rozegra osiem meczów w fazie otwarcia — z rozstawionymi przeciwnikami, w systemie zaprojektowanym tak, aby zapewnić, że drużyny zmierzą się z przeciwnikami o podobnym poziomie trudności.

Osiem najlepszych drużyn z tabeli „finałowej” automatycznie awansuje do 1/16 finału, gdzie dołączy do nich ośmiu zwycięzców baraży w meczach pomiędzy drużynami z miejsc od 9. do 24. w tabeli.

Mimo że w fazie otwarcia odbędzie się tylko osiem meczów, rozgrywki europejskie zostaną rozłożone na 10 spotkań w środku tygodnia.

Nowy format Ligi Mistrzów oznacza również dwa dodatkowe miejsca kwalifikacyjne.

Zostaną one przyznane krajom, które w danym sezonie znajdą się na szczycie tabeli „współczynników kraju”.

Podróż Gazzanigi zaprowadziła go z Gillingham w League Two aż do Ligi Mistrzów.

Do Southampton przeszedł z Gills w 2012 roku, zanim grał w Tottenhamie i Fulham.

W zeszłym sezonie Gazzaniga był niemal wszechobecny, a Girona zaskoczyła La Ligę, zajmując trzecie miejsce za gigantami Realem Madryt i Barceloną.

Wrócą do gry w Lidze Mistrzów 2 października, kiedy zmierzą się z holenderskim Feyenoordem.