24 października, 2024
Polska w ćwierćfinale MŚ! Dzieje się historia. Brazylijki utonęły we łzach thumbnail

Polska w ćwierćfinale MŚ! Dzieje się historia. Brazylijki utonęły we łzach

Taaaaaak! Piłkarska reprezentacja Polski kobiet do lat 17 dokonała historycznego wyczynu. Drużyna prowadzona przez trenera Marcina Kasprowicza awansowała do ćwierćfinału mistrzostw świata rozgrywanych na Dominikanie dzięki remisowi z Brazylią 0:0 w ostatnim meczu fazy grupowej. To pierwszy taki awans naszej drużyny w historii tej imprezy.”, — informuje: www.sport.pl

Taaaaaak! Pikarska reprezentacja Polski kobiet do lat 17 dokonaa historycznego wyczynu. Druyna prowadzona przez trenera Marcina Kasprowicza awansowaa do wierfinau mistrzostw wiata rozgrywanych na Dominikanie dziki remisowi z Brazyli 0:0 w ostatnim meczu fazy grupowej. To pierwszy taki awans naszej druyny w historii tej imprezy.

Trwają mistrzostwa świata kobiet w piłce nożnej do lat 17. Reprezentacja Polski U17 do meczu z Brazylią przystępowała po remisie z Japonią (0:0) oraz zwycięstwie nad Zambią (2:0). Po drugim ze spotkań Biało-Czerwone miały na koncie cztery punkty – tyle samo, co Japonia, która oprócz remisu z Polską zanotowała również wygraną przeciwko Brazylii (2:1). O punkt mniej miała zajmująca trzecie miejsce w tabeli Brazylia, a zero punktów zamykająca tabelę D Zambia. W środowy wieczór z bilansem bramkowym 2:0 drużyna Marcina Kasprowicza przystępowała do rywalizacji o wyjście z grupy.

Reprezentacja Polski awansowała do ćwierćfinału mistrzostw świata do lat 17 Mecz od samego początku był bardzo wyrównany. Obie drużyny dobrze prezentowały się w ofensywie i wydawało się, że kwestią czasu będzie gol dla którejś z drużyn. Tak się jednak nie stało. W pierwszej części ostatecznie gole nie padły.

Po zmianie stron inicjatywę przejęły Brazylijki. W 51. minucie bliska otwarcia wyniku była Larissa Forte, która po dośrodkowaniu jednej z koleżanek z bliska nie trafiła głową w światło bramki. Polki jednak nie poddawały się i odpowiedziały kilkoma świetnymi akcjami, ale niestety brakowało skuteczności. W 53. minucie Julia Ostrowska przeprowadziła indywidualną akcję środkiem boiska, wtargnęła z futbolówką w pole karne i oddała strzał, który ostatecznie został zablokowany przez piłkarki Brazylii.

Chwilę później Polki stworzyły sobie najlepszą okazję do zdobycia gola. Oliwia Związek potężnie uderzyła w światło bramki, lecz bramkarka Brazylii broniąc, wybiła piłkę przed siebie, do której dobiegła Julia Ostrowska. Ta z bliskiej odległości nie potrafiła jednak wpakować piłki do siatki.

Później gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, a obie drużyny co jakiś czas próbowały kontrataków. W 72. minucie kapitalną interwencję zanotowała Julia Woźniak, która uratowała swój zespół przed stratą gola.

Sędzia spotkania doliczyła do regulaminowego czasu gry 6 minut, ale po raz ostatni gwizdnęła aż w 11. doliczonej minucie. Polki nie złamały się już do samego końca spotkania, kontrolowały wynik i ostatecznie zremisowały 0:0. Dzięki temu dokonały historycznej rzeczy i awansowały wraz z Japonkami do ćwierćfinału imprezy. W ćwierćfinale zagrają z Anglią lub Koreą Północną (bezpośredni mecz między tymi drużynami rozpocznie się o 1 w nocy polskiego czasu) w sobotę 26 października.