24 października, 2024
Polskie piłkarki awansowały do ćwierćfinału mistrzostw świata! thumbnail
Z OSTATNIEJ CHWILI

Polskie piłkarki awansowały do ćwierćfinału mistrzostw świata!

Brawo dziewczyny! Piłkarska reprezentacja Polski kobiet do lat 17 awansowała do ćwierćfinału mistrzostw świata. Biało-czerwone w ostatnim meczu grupowym zremisowały z Brazylią 0:0 i tym samym zapewniły sobie grę w kolejnej fazie turnieju rozgrywanego na Dominikanie.”, — informuje: sport.dziennik.pl

Nasze piłkarki nadal są niepokonane na mundialu. Wcześniej podopieczne Marcina Kasprowicza zremisowały z Japonią 0:0 i wygrały z Zambią 2:0.

Polki i Brazylijki nie kalkulowały Stawką meczu z Brazylią było wyjście z grupy. Od pierwszego gwizdka sędziego obie drużyny były nastawione ofensywnie. W pierwszej połowie gra była bardzo wyrównana.

Żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć przewagi i strzelić gola. Po zmianie stron inicjatywę przejęły rywalki. W 51. minucie dobrą okazję do zdobycia gola zmarnowała Larissa Forte.

Woźniak uratowała Polki przed stratą bramki Polki najlepszą szansę na objęcie prowadzenia miały po niecałej godzinie gry. Po silnym uderzeniu Oliwii Związek bramkarka Brazylii odbiła piłkę przed siebie. Dopadła do niej Julia Ostrowska, ale z bliska nie zdołała umieścić jej w siatce.

Biało-czerwonym szczęście dopisało w 72. minucie, gdy Julia Woźniak fantastyczną interwencją uratowała naszą reprezentację przed stratą bramki.

Polki o półfinał zagrają z Anglią lub Koreą Północną Mimo, że sędzia spotkania doliczyła aż 11 minut, to żadnej z drużyn nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

Remis 0:0 dał polskim piłkarkom pierwszy w historii awans do ćwierćfinału mistrzostw świata. O półfinał mundialu nasze dziewczyny zagrają z Anglią lub Koreą Północną.

Trwa ładowanie wpisu Twitter

Kulesza pogratulował sukcesu Sukcesu piłkarkom i ich selekcjonerowi pogratulował prezes PZPN. Wielki dzień dla polskiej piłki kobiecej! Nasza reprezentantki U17 zremisowały 0:0 z Brazylią i awansują do ćwierćfinału Mistrzostw Świata! Ogromne brawa dla naszych piłkarek, trenera Kasprowicza i całego sztabu! Jesteśmy z Was dumni – napisał Cezary Kulesza.