24 października, 2024
Pomocnik Realu opowiedział, jak drużynie udało się odzyskać zwycięstwo w meczu Ligi Mistrzów thumbnail

Lucas Vasquez analizował zwycięstwo swojego klubu nad Borussią Dortmund„, informuje: sport.ua

Gracz Realu Madryt Lucasa Vasqueza podzielił się swoimi emocjami po powrocie w meczu z Borussią Dortmund w Lidze Mistrzów (5:2).

„Zespół bardzo dobrze wiedział, jak zareagować po przerwie. Pokazano, że można rozbić bank. Zmieniliśmy podejście i intensywność gry z piłką i bez niej. Było to widać na boisku, strzeliliśmy pięć goli i stworzyliśmy znacznie więcej okazji.

W drugiej połowie lepiej graliśmy w wysokim bloku, graliśmy pressingiem, wygrywaliśmy pojedynki i znacznie szybciej operowaliśmy piłką. Oznacza to, że możemy stworzyć więcej sytuacji i oddać więcej strzałów na bramkę.

Trudno wytłumaczyć powrót do gry. Chociaż takie sytuacje się zdarzają i nadal zdarzają, bardzo trudno jest wyjaśnić drugą połowę meczu. To jest coś niesamowitego.

Jak podoba mi się występ Vinysiusa? Po raz kolejny pokazał, że jest najbardziej zdecydowanym zawodnikiem na świecie, miał brutalną drugą połowę. Warto to pokazać dzieciom, żeby zobaczyły, jak z taką intensywnością i chęcią zdobywania bramek gra się w piłkę nożną. Jestem bardzo szczęśliwy z jego powodu.

Moja zdobyta piłka? Gol był ważny zarówno dla mnie, jak i dla zespołu. Jestem bardzo zadowolony z tego, co zobaczyliśmy w drugiej połowie” – powiedział Vasquez.

Szalony mecz i powrót od 0:2. Real Madryt pokonał Borussię siedmioma bramkami