24 września, 2024
Przyjechał do Polski i jest oczarowany. "Kibice są niesamowici" thumbnail

Przyjechał do Polski i jest oczarowany. „Kibice są niesamowici”

GKS Katowice zanotował pierwszą od 20 grudnia 2022 roku ligową porażkę przeciwko GKS-owi Tychy. Podopieczni Jacka Płachty ulegli w derbowym pojedynku 1:5. Po spotkaniu, o krótki komentarz „na gorąco” poprosiliśmy Pontusa Englunda, obrońcę GieKSy. ]]>”, — informuje: przegladsportowy.onet.pl

Pontus Englund: Polscy kibice są niesamowiciHokej.net

Pontus Englund: Polscy kibice są niesamowici

• Więcej informacji znajdziesz w Przeglądzie Sportowym Onet
  • Przeczytaj pełen skrót tego artykułu przygotowany przez Onet Czat AI.

Gospodarze w pierwszych minutach spotkania byli stroną dłużej utrzymującą się w posiadaniu krążka. Do dobrych okazji strzeleckich doszli Grzegorz Pasiut oraz Dante Salituro. Żaden z katowiczan nie zdołał jednak znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego Tomáša Fučíka. Co więcej, trafienia Turkina i Monto sprawiły, że wicemistrzowie Polski zmuszeni byli po pierwszej tercji odrabiać dwubramkową stratę.

Uważam, że dobrze weszliśmy w dzisiejsze spotkanie. Pierwsze minuty, to był okres naszej dobrej gry. Wykreowaliśmy sobie kilka okazji, niestety nie potrafiliśmy ich wykorzystać – przyznał obrońca GieKSy

Taki przebieg wydarzeń z pewnością musiał podrażnić ambicje graczy GKS-u Katowice. Mozolna praca w tercji rywala nie przyniosła upragnionej bramki, a chwila nierozwagi we własnej tercji kończyła się stratą kolejnych bramek. Co mogło wpłynąć na taki przebieg wydarzeń?

Na gorąco ciężko mi znaleźć odpowiedź. Być przyczyniło się do tego zbyt koronkowe rozegranie krążka bądź naiwne kary z naszej strony. Uważam, że nasza drużyna ma naprawdę spory potencjał i ten sezon okaże się dla nas bardzo dobry – przyznał Szwed.

Miniony sezon był dla Englunda słodko-gorzki. Dobry początek rozgrywek w barwach Frederikshavn White Hawks zaowocował transferem do walczącego o najwyższe cele Herninga Blue Fox. Niestety poważny uraz zakończył sezon Englunda już w styczniu. Czy zawodnik czuję się gotowy do rywalizacji na polskich taflach?

Czuję się naprawdę dobrze. Sądzę, że fizycznie jestem przygotowany do rywalizacji. Cieszę się, że mogę spędzić ten rok w Katowicach, miasto bardzo mi się podoba. Tak samo dobrze czuje się w drużynie wyjaśnił.

Pontus Englund mógł już poznać klimat jaki towarzyszy rozgrywkom hokejowym w Polsce, podczas Turnieju Finałowego Pucharu Kontynentalnego w Cardiff. GKS Katowice rywalizował bowiem z Herningiem Blue Fox, którego wówczas był zawodnikiem. Jakie są odczucia zawodnika po rozegraniu pierwszego derbowego starcia?

Polscy kibice są niesamowici, sposób kibicowania w Polsce jest szalony – podsumował krótko Pontus Englund.