1 października, 2024
Tabela La Liga po fiasku Barcelony, remisie Realu Madryt i zwycięstwie Villarrealu thumbnail
Piłka nożna

Mecze VIII rundy Mistrzostw Hiszpanii 2024/25 odbyły się w dniach 27–30 września„, informuje: sport.ua

Mecze 8. kolejki La Liga 2024/25 odbyły się w dniach 27–30 września.

Barcelona poniosła pierwszą porażkę w sezonie, przegrywając z Osasuną 2:4.

Girona wraz z wioską Wiktor Cygankow zremisował z Celtą 1:1. Ukrainiec spędził na boisku całe 90 minut.

W derbach Madrytu pomiędzy Atlético a Realem Madryt wynik brzmiał 1:1. Angel Correa zdobył 1 punkt dla podopiecznych Diego Simeone w 90. + 5. minucie. Ukraiński bramkarz Andriej Łunin pozostał na ławce rezerwowych, bramy klubu królewskiego bronił Thibaut Courtois.

W ostatnim meczu rundy Villarreal pokonał Las Palmas 3:1.

Pomimo porażki Barcelona utrzymała prowadzenie w tabeli mistrzostw Hiszpanii z 21 punktami. Real Madryt jest drugi z 18 punktami. Villarreal zamyka czołową trójkę z 17 punktami.

Girona i Cygankow zajmują 12. pozycję z 9 punktami.

La Liga 2024/25. 8. runda, 27–30 września

• Valladolid – Majorka – 1:2
  • Getafe – Alaves – 2:0
  • Rayo Vallecano – Leganes – 1:1
  • Real Sociedad – Walencja – 3:0
  • Osasuna – Barcelona – 4:2
  • Celta – Girona – 1:1
  • Lekkoatletyczny – Sevilla – 1:1