23 września, 2024
Tak Włosi ocenili Urbańskiego. Naprawdę to napisali. Fenomen thumbnail

Tak Włosi ocenili Urbańskiego. Naprawdę to napisali. Fenomen

Kacper Urbański pierwszy raz w tym sezonie wyszedł w podstawowym składzie Bologni i do tego strzelił swojego premierowego gola w Serie A. Włosi byli pod wrażeniem gry Polaka w meczu z Monzą (2:1). Część portali i gazet uznała, że 20-latek był najlepszym piłkarzem drużyny gości na boisku.”, — informuje: www.sport.pl

Kacper Urbaski pierwszy raz w tym sezonie wyszed w podstawowym skadzie Bologni i do tego strzeli swojego premierowego gola w Serie A. Wosi byli pod wraeniem gry Polaka w meczu z Monz (2:1). Cz portali i gazet uznaa, e 20-latek by najlepszym pikarzem druyny goci na boisku.

Przed meczem z Monzą Kacper Urbański mógł narzekać na to, że dostał za mało minut w klubie. W sumie był na boisku łącznie przez 20 minut w dwóch meczach. – Kacper wraca po problemach fizycznych. Przy grze na trzech frontach i poważnych kontuzjach Fergusona i El Azzouziego Urbański z pewnością dostanie szansę na grę – uspokajał na łamach WP SportoweFakty dziennikarz Andrea Nervuti z „Bologna Today”.

Urbański chwalony przez Włochów Trener Vincenzo Italiano faktycznie rotuje składem przy walce w Serie A, Pucharze Włoch i Lidze Mistrzów. W starciu z Monzą wystawił Polaka od początku, a ten świetnie się sprawdził. Strzelił swojego pierwszego gola w Serie A. Idealnie odczytał dośrodkowanie z lewego skrzydła, lepiej ustawił się od obrońców Monzy i pokonał bramkarza głową.

Urbański spędził na boisku 78 minut i to był bardzo dobry, efektywny czas gry. Portale statystyczne wskazywały na niego jak najlepszego zawodnika meczu. Na sofascore.com dostał ocenę 8.0 w skali 1-10. Zaliczył 66 kontaktów z piłką, celność podań miał na poziomie 87 proc. Posłał aż cztery kluczowe podania.

Nieco niżej, choć również wysoko, oceniła grę Polaka redakcja „CalcioMercato”, dając mu notę 7.5. „Strzelił swojego pierwszego gola w Serie A dzięki wejściu w pole karne i uderzeniu głową mistrzowskiej klasy. Następnie był bliski drugiego trafienia, ale podał do Castro, który zmarnował okazję. Zdecydowanie najlepszy na boisku” – opisano. Sam Casto także dostał 7.5.

Z kolei tuttomercatoweb.com przyznało Polakowi „siódemkę”. – „Błyskotliwa pierwsza połowa dla Polaka, który zaczął jako pomocnik, ale w fazie ofensywnej wykorzystał swoją szansę. Gol na miarę rasowego napastnika, świetna główka na dalszy słupek, która przełamała równowagę. Zbliżył się do kolejnej bramki ładnym wolejem lewą nogą” – zaznaczono.

Urbańskiego oceniono na 7.0 także na sport.virgilio.it, a jego strzał głową określono jako perfekcyjny. 1000cuorirossoblu.it również przyznało siedem punktów w skali 1-10, doceniając szczególnie pierwszą połowę w wykonaniu reprezentanta Polski.

Zwycięstwo z Monzą 2:1 pozwoliło Bologni odbić się od dna. Uciekła ze strefy spadkowej Serie A i po pięciu kolejkach zajmuje 13. miejsce w tabeli. W tym momencie traci zaledwie dwa punkty do szóstego Interu Mediolan. Następny mecz „Rossoblu” zagrają w sobotę u siebie z Atalantą Bergamo.