2 października, 2024
Trudna lekcja i bolesna porażka polskiego zespołu w Lidze Mistrzów thumbnail

Trudna lekcja i bolesna porażka polskiego zespołu w Lidze Mistrzów

W pierwszym meczu tegorocznej Ligi Mistrzów FIBA koszykarze Kinga Szczecin musieli uznać wyższość tureckiego Aliaga Petkimspor. Spotkanie, które odbyło się w Szczecinie, zakończyło się wynikiem 70:85. Mimo ambitnej walki w drugiej połowie, gospodarze nie zdołali odrobić strat z pierwszych dwóch kwart. ]]>”, — informuje: przegladsportowy.onet.pl

Przegląd Sportowy OnetKoszykówkaTrudna lekcja i bolesna porażka polskiego zespołu w Lidze Mistrzów

Koszykówka

1 października 2024, 22:31

PAP/Marcin BieleckiPAP/Marcin Bielecki (Foto: PAP (zdjęcia) – PS.Onet.pl)
  • Więcej ciekawych historii znajdziesz w Przeglądzie Sportowym Onet

Mecz rozpoczął się dla Kinga Szczecin bardzo niekorzystnie. Już na początku spotkania goście z Turcji zdobyli przewagę 12:0, co ustawiło dalszy przebieg gry. Szczecinianie mieli problemy zarówno w ataku, jak i w obronie, co skrzętnie wykorzystywali zawodnicy Aliagi. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 27:52 na korzyść gości.

Po przerwie King Szczecin poprawił swoją grę, jednak przewaga zdobyta przez Aliagę w pierwszej części meczu pozwoliła im kontrolować przebieg spotkania. Wesley Van Beck, lider drużyny tureckiej, był nie tylko najskuteczniejszym zawodnikiem, ale także doskonale rozgrywał piłkę. Mimo lepszej postawy w drugiej połowie, gospodarze nie zdołali odrobić strat.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Trudny początek dla Kinga SzczecinTrener Aliagi, Burak Goren, przyznał, że jego zespół zrealizował plan w stu procentach. — Zaatakować gospodarzy od początku i zdobyć jak największą przewagę, a do tego ograniczyć poczynania Andy’ego Mazurczaka – mówił po meczu. Z kolei trener Kinga, Arkadiusz Miłoszewski, podkreślił, że straty w pierwszej połowie były kluczowe. — W pierwszej połowie goście zdobyli 20 punktów po naszych stratach. Trudno w takich warunkach odwrócić wynik meczu – przyznał.

Wśród zawodników Kinga Szczecin wyróżniał się Przemysław Żołnierewicz, który zdobył 19 punktów. Kassim Nicholson dodał 15 punktów, jednak to nie wystarczyło, by pokonać dobrze dysponowaną drużynę z Turcji. Kolejne spotkanie King Szczecin rozegra za tydzień w Maladze, gdzie zmierzy się z obrońcami tytułu, Unicają.

Źródło informacji: Polska Agencja Prasowa

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:

1 października 2024 22:31

Przeczytaj także
Kontuzja Naomi Osaki. Przekazała najnowsze wieści
Tenis 15 min.

Kontuzja Naomi Osaki. Przekazała najnowsze wieściNaomi Osaka niespodziewanie przerwała hitowe starcie 1/8 finału turnieju WTA 1000 w Pekinie pomiędzy Coco Gauff. Po blisko półtoragodzinnej walce Japonka zrezygnowała z powodu urazu. Po spotkaniu odniosła się do całego wydarzenia za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Sprawa dopingu Sinnera. Czy wraca syndrom: dłuższy członek, krótsza dyskwalifikacja?
Lekkoatletyka 19 min.

Sprawa dopingu Sinnera. Czy wraca syndrom: dłuższy członek, krótsza dyskwalifikacja?Jeśli komuś się wydaje, że zajmowane ostatnio skrajnie odmienne stanowiska polskich ekspertów w fundamentalnych kwestiach prawnych należy traktować jako swoisty ewenement, to cóż dopiero powiedzieć o sporach, jakie się wywiązują w związku ze stosowaniem niedozwolonego dopingu w sporcie?

Miss Polski związała się z gwiazdorem. Dzieli ich spora różnica wieku
Ofsajd 1 godz.

Miss Polski związała się z gwiazdorem. Dzieli ich spora różnica wiekuWiele w jej życiu zmieniło się, gdy została Miss Polski. Potem reprezentowała kraj w międzynarodowych konkursach. O życiu prywatnym opowiada niewiele. Od lat Magdalena Bieńkowska związana jest ze starszym od siebie o 11 lat znanym polskim tenisistą.

Cudo! Tylko zobaczcie, po jakiej akcji trafił Robert Lewandowski [WIDEO]
Liga MistrzówLiga Mistrzów 1 godz.

Cudo! Tylko zobaczcie, po jakiej akcji trafił Robert Lewandowski [WIDEO]Robert Lewandowski bez litości dla Young Boys Berno. Polski napastnik otworzył wynik w spotkaniu Barcelony ze szwajcarskim przeciwnikiem. Wszystkiemu z bliska przyglądał się Wojciech Szczęsny, który zasiadł na trybunach stadionu Montjuïc.

Wojciech Szczęsny już na meczu Barcelony. Od razu go pokazali

Wojciech Szczęsny już na meczu Barcelony. Od razu go pokazaliZgodnie z zapowiedziami Wojciech Szczęsny pojawił się na meczu FC Barcelona z Young Boys Berno. Na polskiego bramkarza, który lada chwila podpisze kontrakt z Blaugraną, czekało specjalnie przygotowane miejsce. Bramkarz na trybunach zasiadł w towarzystwie innego Polaka.

I nie ma mocnych. Dublet debiutanta i pewny triumf Unii
Hokej na lodzie 2 godz.

I nie ma mocnych. Dublet debiutanta i pewny triumf UniiSiódmy mecz i siódme zwycięstwo. Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim w rozgrywanym awansem meczu 13. kolejki TAURON Hokej Ligi pokonali na wyjeździe JKH GKS Jastrzębie 4:1. Znakomity debiut w biało-niebieskich barwach zaliczył Christopher Liljewall, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i zaliczył asystę przy trafieniu Henry’ego Karjalainena.

Niespodzianki nie było! Zmarzlik, Cierniak, Kubera i spółka ze złotem w lidze!
Liga szwedzka 2 godz.

Niespodzianki nie było! Zmarzlik, Cierniak, Kubera i spółka ze złotem w lidze!We wtorkowy wieczór 1 października odbył się rewanżowy mecz w finale play-off żużlowej ligi szwedzkiej. W niej zdecydowany faworyt — Lejonen Gislaved zmierzył się z Dackarną Malilla. Lepsi okazali się gospodarze, w barwach których pojawiło się aż czterech Polaków. Dzięki ich postawie „Lwom” udało się sięgnąć po mistrzostwo kraju po 15 latach przerwy!

Tyle Budda miał zarobić na loterii.
Influencerzy 2 godz.

Tyle Budda miał zarobić na loterii. „Absurdalne pieniądze”Kamil „Budda” Labudda znany jest w internecie przede wszystkim ze swoich treści motoryzacyjnych. Jednak jednym z jego największych wydarzeń były loterie, na których rozdawał m.in. samochody widzom. Konkursy Buddy cieszyły się ogromną popularnością. Niedawno internet usłyszał przybliżoną kwotę, jaką youtuber mógł zarobić z takiego pojedynczego wydarzenia.

Klęska Polaka w Lidze Mistrzów! Fatalne zachowanie przy bramce
Liga MistrzówLiga Mistrzów 2 godz.

Klęska Polaka w Lidze Mistrzów! Fatalne zachowanie przy bramceRB Salzburg z Kamilem Piątkowskim w składzie poniósł klęskę w Lidze Mistrzów! 0:4 u siebie z Brestem stanowi niemałą sensację. To kolejne niepowodzenie tego zespołu w fazie ligowej najważniejszych europejskich rozgrywek. Co ważne, Polak był zamieszany w utratę bramek.

Starcie tytanów w Pekinie. Dla wielu to tenisowy finał marzeń
Tenis 2 godz.

Starcie tytanów w Pekinie. Dla wielu to tenisowy finał marzeńW finale w Pekinie dojdzie do powtórki ubiegłorocznego półfinału, starcia dwóch najwyżej rozstawionych tenisistów w tej edycji turnieju, a także lidera z przyszłym wiceliderem światowego rankingu. Naprzeciw siebie staną dwie wielkie postacie: Jannik Sinner oraz Carlos Alcaraz.

LM: wtorkowe mecze fazy ligowej [RELACJA NA ŻYWO]RELACJA

LM: wtorkowe mecze fazy ligowej [RELACJA NA ŻYWO]Przed nami druga kolejka fazy ligowej nowej odsłony Ligi Mistrzów. We wtorek dojdzie do hitowego starcia Arsenal – PSG. Dzisiaj czekają nas także mecze z udziałem Barcelony, Interu, Manchesteru City czy Borussii Dortmund. Zapraszamy na relację z wtorkowych meczów fazy ligowej LM. Początek o 21.00.

FC Barcelona - Young Boys Berno [RELACJA NA ŻYWO]RELACJA

FC Barcelona – Young Boys Berno [RELACJA NA ŻYWO]FC Barcelona nie może pozwolić sobie na kolejne potknięcie i stratę punktów! Stąd w meczu z Young Boys Berno nie było żadnej taryfy ulgowej i Hansi Flick postawił na najsilniejsze zestawienie, z Robertem Lewandowskim na czele. Katalończycy walczą o pierwsze punkty w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, a polski napastnik o pierwsze gole w tej edycji prestiżowych rozgrywek! A popisy katalońskiej ekipy z trybun śledzi Wojciech Szczęsny. Zapraszamy na relację z meczu FC Barcelona – Young Boys Berno. Początek o 21.00.

Sparta wciąż bez porażki w Lidze Mistrzów! Zdecydował cudowny gol

Sparta wciąż bez porażki w Lidze Mistrzów! Zdecydował cudowny golW meczu Ligi Mistrzów VfB Stuttgart zremisował na własnym stadionie ze Spartą Praga 1:1. Obie drużyny zdobyły gole w pierwszej połowie. Z takiego wyniku bardziej zadowoleni mogą być Czesi, którzy po dwóch kolejkach mają na koncie 4 pkt. Stuttgart zdobył swoje premierowe oczko.

Włochy rywalizują z Polską o organizację ważnego turnieju
Piłka nożna kobiet 2 godz.

Włochy rywalizują z Polską o organizację ważnego turniejuWłochy dołączyły do wyścigu o organizację mistrzostw Europy w piłce nożnej kobiet w 2029 r. Wśród konkurentów znajdują się Niemcy, Polska, Portugalia oraz wspólny projekt Danii i Szwecji. Decyzja UEFA w tej sprawie ma zapaść w grudniu przyszłego roku.

A jednak! Sparta ze złotem w Ekstralidze! Janowski i Kowalski zrobili swoje
Żużel 2 godz.

A jednak! Sparta ze złotem w Ekstralidze! Janowski i Kowalski zrobili swojeBeckhoff Sparta Wrocław triumfatorem rozgrywek Ekstraligi U24! Ekipa ze stolicy Dolnego Śląska we wtorkowym rewanżu przeciwko Enea Stali Gorzów wygrała 50:40, a ponieważ pierwsze starcie przegrała 44:46, to zapewniła sobie złote medale rozgrywek młodzieżowych. Wsparcie młodszym kolegom w parku maszyn udzielali m.in. Maciej Janowski oraz Bartłomiej Kowalski.

Patryk Wronka wybrał kierunek. Do trzech razy sztuka

Patryk Wronka wybrał kierunek. Do trzech razy sztukaW ostatnim czasie sporom dzieje się w zespole Podhala Nowy Targ. Z ekipy „Szarotek” napływają informacje o odejściach zawodników, którzy nie zgodzili się na renegocjacje kontraktów. Nie inaczej jest z Patrykiem Wronką, który podjął decyzję co do swojej przyszłości.

Dariusz Gruszka też opuszcza Podhale. Po meczu z Unią powiedział

Dariusz Gruszka też opuszcza Podhale. Po meczu z Unią powiedział „dość”Nie tylko hokeiści opuszczają KH Podhale Nowy Targ w trudniej sytuacji finansowej. Po wysokiej porażce z Re-Plast Unią Oświęcim (2:10) z funkcji trenera zrezygnował Dariusz Gruszka.