20 września, 2024
Ukrainki zdobyły „brąz” na Mistrzostwach Świata w Wioślarstwie Przybrzeżnym thumbnail
Wiadomości z Ukrainy

Ukrainki zdobyły „brąz” na Mistrzostwach Świata w Wioślarstwie Przybrzeżnym

Ukrainki zdobyły „brąz” na Mistrzostwach Świata w wioślarstwie przybrzeżnym Lyubov Sudarenkova i Jewgienia Iljenko zdobyły brązowe medale na Mistrzostwach Świata w wioślarstwie przybrzeżnym w kategorii gry podwójnej juniorek. Zawodnicy pomyślnie przeszli kwalifikacje i play-offy, przegrywając dopiero w półfinale.„, informuje: unn.ua

Lyubov Sudarenkova i Yevgenia Ilyenko zdobyli „brąz” na Mistrzostwach Świata w Wioślarstwie Przybrzeżnym. O tym informuje Akademickie Wioślarstwo Państwowego Uniwersytetu Kijowskiego „Kijów”, przekazuje UNN.

Bliższe dane

Ukraińscy wioślarze Lyubov Sudarenkova i Yevgenia Ilyenko zostali brązowymi medalistami Mistrzostw Świata w wioślarstwie przybrzeżnym (sprint plażowy), które odbyły się w kategorii debla juniorek.

Zawodnicy już na etapie kwalifikacji otrzymali 14. numer rozstawieniowy. W pierwszej rundzie play-offów zostali pokonani przez przeciwników z Cypru, którzy w poprzedniej fazie zajęli trzecie miejsce.

W 1/4 finału Sudarenkova i Ilyenko poradziły sobie z wioślarzami z Portugalii, wygrywając z przewagą ponad 4 sekund.

W półfinale Ukrainki czekały na Hiszpanki, które zajęły drugie miejsce. Na 250 m Ukrainki prowadziły, ale nie potrafiły utrzymać przewagi, co doprowadziło do wejścia ich do walki o brązowe medale.

Ukraińscy szachiści wzywają do nieznoszenia sankcji nałożonych na sportowców z Federacji Rosyjskiej i Białorusi16 września 2024, 13:34 • 21897 wyświetleń