20 września, 2024
Ukraińscy judocy zdobyli „złoto” i „brąz” podczas Grand Prix Chorwacji thumbnail
Wiadomości z Ukrainy

Ukraińscy judocy zdobyli „złoto” i „brąz” podczas Grand Prix Chorwacji

Ukraińscy judocy zdobyli „złoto” i „brąz” podczas Grand Prix Chorwacji Anton Savitsky został mistrzem w kategorii wagowej do 100 kg na turnieju judo Grand Prix w Zagrzebiu. Zaur Dunyamaliev zdobył brązowy medal w tej samej kategorii wagowej.„, informuje: unn.ua

Zwyciężyli ukraińscy judokowie

Ukraińscy judocy zdobyli „złoto” i „brąz” podczas Grand Prix ChorwacjiAnton Savytskyi został mistrzem w kategorii wagowej do 100 kg na turnieju Judo Grand Prix w Zagrzebiu. Zaur Dunyamaliev zdobył brązowy medal w tej samej kategorii wagowej.

Ukraińscy judocy wyróżnili się na turnieju z serii Grand Prix w Chorwacji. Poinformowało o tym Ministerstwo Młodzieży i Sportu Ukrainy UNN.

Bliższe dane

Na międzynarodowym turnieju z serii Grand Prix w Zagrzebiu Anton Savytskyi został mistrzem w kategorii wagowej do 100 kg, pokonując w finale Brytyjczyka Rhysa Thomsona w „Vasa-ari”. To jego pierwszy złoty medal w turniejach World Tour.

Z kolei Zaur Dunyamaliev zdobył także brązowy medal w wadze do 100 kg. W finale o trzecie miejsce przegrał z „Vaza-ari” Simeonem Katarinim z Holandii, potrafił odwrócić losy meczu i po raz pierwszy w historii sięgnął po brąz na turniejach IJF World Tour.

Ukraińscy wioślarze zdobyli „brąz” na Mistrzostwach Świata w sprincie plażowym15 września 2024, 18:56 • 11479 wyświetleń

Z niewoli rosyjskiej wróciło kolejnych 103 żołnierzy ukraińskich

14 września 2024, 11:22 • 109791 wyświetleń

Projekt Budżetu Państwa-2025: kurs walutowy – 45 UAH/dolar, inflacja – 9,5%, PKB – 2,7%

13 września 2024, 18:56 • 118675 wyświetleń

Pięć wnikliwych melodramatów: co obejrzeć w ten weekend

13 września 2024, 18:14 • 124428 wyświetleń

Rząd zatwierdził projekt Budżetu Państwa-2025: główne wskaźniki

13 września 2024, 17:40 • 106842 wyświetleń

Ekskluzywny

Oświadczenie Hetmantsewa na temat opodatkowania OnlyFans wywołało poruszenie w sieci. Co to jest choroba afektywna dwubiegunowa?

13 września 2024, 11:51 • 45883 wyświetleń

Ekskluzywny

Rozpatrzenie przez sąd pozwów o ochronę honoru i godności przeciwko szefowi ARiMR może zostać opóźnione ze względu na obawę sędziów przed utratą stanowisk - obrońca praw człowieka

13 września 2024, 11:17 • 47501 wyświetleń