20 września, 2024
Barcelona i Flick zostali zatrzymani. Katalończycy, będący w mniejszości, przegrali z Monako w Lidze Mistrzów thumbnail

Monako zwyciężyło 2:1„, informuje: sport.ua

W czwartek 19 września odbył się mecz I rundy etapu głównego Liga Mistrzów 2024/25 pomiędzy zespołami „Monako” i „Barcelona”.

Wszystkie najważniejsze momenty meczu są dostępne w trybie na żywo Telegram Sport.ua

Mecz odbył się na stadionie Ludwika II w Monako. Gospodarze zwyciężyli wynikiem 2:1.

Początek meczu okazał się porażką podopiecznych Flika. Najpierw w 11. minucie czerwoną kartkę otrzymał kataloński środkowy obrońca Eric Garcia, a 5 minut później Monaco objęło prowadzenie po bramce Akliusha. „Barcelonie” udało się wyrównać jeszcze przed przerwą, Jamal strzelił kolejnego gola w tym sezonie.

Ostatnie słowo pozostało jednak dla „Monako” – w 71. minucie zwycięskiego gola dla gospodarzy strzelił Ilyeniken.

„Barcelona” poniosła pierwszą porażkę w tym sezonie, wcześniej Katalończycy wygrali pięć meczów z rzędu w La Liga.

Kolejny mecz w Lidze Mistrzów „Monako” zmierzy się z „Dynamo Zagrzeb” 2 października. Dzień wcześniej „Barcelona” będzie gościć szwajcarskich „Young Boys”.

Liga Mistrzów. Runda główna, I runda, 19 września.

Monako – Barcelona – 2:1
Bramki: Akliusz, 16, Ileniuken, 71 – Jamał, 28.

Przeprowadzka: Garcia, 11.

Monako: Ken, Wanderson, Salisu, Kerer, Syngo, Kamara (Holovin, 46), Zakaria, Ben-Segir (Cayo Enrique, 70), Minamino (Balogun, 70), Akliush, Embolo (Ilyeniken, 59).

Barcelona: ter Stegen, Balde, Martinez, Kubarsi (Ferran Torres, 79), Kunde, Eric Garcia, Casado, Pedra (Torre, 83), Rafinha, Yamal (Martin, 80), Lewandowski (Dominguez, 80).