21 września, 2024
Cenne zwycięstwo w Ekstraklasie. Gonią lidera thumbnail

Cenne zwycięstwo w Ekstraklasie. Gonią lidera

Piłkarze Cracovii wygrali z Puszczą Niepołomice 2:1 w meczu dziewiątej kolejki PKO BP Ekstraklasy. Wynik spotkania otworzył zawodnik gospodarzy Michalis Kosidis, jednak goście doprowadzili do wyrównania dzięki dwóm bramkom obrońców: Virgila Ghity i Otara Kakabadze. Puszcza kończyła mecz w dziesiątkę.”, — informuje: www.polsatsport.pl

Mecz od początku był interesującym widowiskiem. W 5. minucie Piotr Mroziński mógł zdobyć bramkę, lecz strzelając z woleja trafił w boczną siatkę. Następna akcja Puszczy była już skuteczna. Konrad Stępień źle przyjął piłkę w polu karnym, ale wyszła mu z tego asysta do Michalisa Kosidisa. Grek z kolei precyzyjnym strzałem z około 18 metrów nie dał szans Henrichowi Ravasowi.

Cracovia wyrównała w 15. minucie. Ajdin Hasic dośrodkował z rzutu rożnego, a Virgil Ghita głową posłał pikę do siatki. W poprzednim spotkaniu z Pogonią Szczecin Rumun w podobny sposób zdobył zwycięskiego gola, który dał „Pasom” wygraną 2:1. Dla krakowskiego zespołu była to dziewiąta bramka w tym sezonie zdobyta po stałym fragmencie gry.

Potem już do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się wypracować dobrej okazji bramkowej, choć kilka akcji zapowiadało się obiecująco.

Po przerwie mecz miał także wyrównany przebieg. W 65. minucie Cracovia była bliska objęcia prowadzenie. Hasic oddał precyzyjny strzał z około 20 metrów, ale Kewin Komar zdołał odbić piłkę tak, że trafiła w słupek i opuściła boisko.

Chwilę później bramkarz Puszczy nie popisał się, gdy przepuścił strzał w krótki róg Otara Kakabadze.

Niepołomiczanie nie byli już w stanie odrobić straty, zwłaszcza że od 78. minuty grali w dziesięciu, gdyż za drugą żółtą kartkę boisko opuścić musiał Artur Craciun.

Puszcza przerwała serię 14 kolejnych meczów w roli gospodarza, w których nie poniosła porażki. Z drugiej strony „Żubry” swoje domowe mecze rozgrywają na stadionie „Pasów”, gdyż ich stadion w Niepołomicach nie spełnia wymogów licencyjnych.

Z kolei Cracovia mogła cieszyć się w pierwszego zwycięstwa nad Puszczą. W poprzednich meczach poniosła jedną porażkę i raz zremisowała.

Puszcza Niepołomice – Cracovia Kraków 1:2 (1:1)

Bramki: Michalis Kosidis (6) – Virgil Ghita (15) Otar Kakabadze (67).

Puszcza Niepołomice: Kewin Komar – Piotr Mroziński, Artur Craciun, Roman Jakuba, Michal Siplak (72. Krystian Okoniewski) – Jakub Serafin (83. Michał Walski), Konrad Stępień, Mateusz Cholewiak (46. Ioan-Calin Revenco), Lee Jin-Hyun (83. Łukasz Sołowiej), Dawid Abramowicz – Michalis Kosidis (88. Mateusz Stępień).

Cracovia Kraków: Henrich Ravas – Jakub Jugas, Kamil Glik, Virgil Ghita – Otar Kakabadze, Patryk Sokołowski, Mikkel Maigaard, Filip Rózga (69. Michał Rakoczy) – Ajdin Hasic (82. Amir Al-Ammari), Mick van Buren (46. David Kristjan Olafsson), Benjamin Kallman.

Żółta kartka: Michalis Kosidis, Mateusz Cholewiak, Dawid Abramowicz, Artur Craciun, Ioan-Calin Revenco, Roman Jakuba – Filip Rózga, Otar Kakabadze, Michał Rakoczy, Kamil Glik.

Czerwona kartka za drugą żółtą: Artur Craciun (78).

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków). Widzów: 4 095.