21 września, 2024
Czerwona kartka reprezentanta Polski thumbnail

Czerwona kartka reprezentanta Polski

Paweł Dawidowicz został ukarany czerwoną kartką już w 21. minucie meczu 5. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Jego Verona przegrała u siebie z Torino 2:3. W zespole gości do 82. minuty na boisku przebywał Sebastian Walukiewicz, a od 67. Karol Linetty.”, — informuje: www.polsatsport.pl

Obrońca reprezentacji Polski boisko opuszczał przy stanie 1:1. Sanabria wynik otworzył w 10. minucie, a chwilę później wyrównał Grigoris Kastanos.

W 34. min na 2:1 dla Torino trafił Duvan Zapata, a w 79. na 3:1 Che Adams. W końcówce rozmiary porażki zmniejszył Daniel Mosquera.

W drugim piątkowym meczu Empoli, bez kontuzjowanego Szymona Żurkowskiego, wygrało na wyjeździe z Cagliari 2:0. W pokonanym zespole całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Mateusz Wieteska.

Empoli notuje najlepszy w swojej historii start sezonu w Serie A. W pięciu meczach nie zaznało jeszcze porażki i z dziewięcioma punktami zajmuje czwarte miejsce w tabeli.

Pozycję lidera zajmuje, przynajmniej do soboty, Torino, które również jest niepokonane i ma 11 punktów. Verona (6 pkt) jest dziewiąta, a Cagliari (2 pkt) 19.