27 października, 2024
Cztery gole w meczu Arsenal - Liverpool. Kibice wściekli na Kiwiora thumbnail

Cztery gole w meczu Arsenal – Liverpool. Kibice wściekli na Kiwiora

To był mecz godny hitów Premier League. W spotkaniu 9. kolejki Arsenal zremisował z Liverpoolem 2:2. Goście dwukrotnie przegrywali i dwukrotnie odrabiali straty. W spotkaniu wystąpił Jakub Kiwior. Reprezentant Polski pojawił się na murawie w drugiej połowie. Zastąpił kontuzjowanego Gabriela Magalhaesa. Kibice – niestety – nie byli zadowoleni z jego postawy.”, — informuje: www.sport.pl

To by mecz godny hitw Premier League. W spotkaniu 9. kolejki Arsenal zremisowa z Liverpoolem 2:2. Gocie dwukrotnie przegrywali i dwukrotnie odrabiali straty. W spotkaniu wystpi Jakub Kiwior. Reprezentant Polski pojawi si na murawie w drugiej poowie. Zastpi kontuzjowanego Gabriela Magalhaesa. Kibice – niestety – nie byli zadowoleni z jego postawy.

Spotkanie Arsenalu z Liverpoolem śmiało można było reklamować jako hit 9. kolejki Premier League. Oba zespoły walczą o mistrzostwo Anglii i na Emirates Stadium mierzyły się w starciu o wysokiej stawce. Gospodarze chcieli podnieść się po ubiegłotygodniowej porażce z Bournemouth. Mikel Arteta nie mógł skorzystać z zawieszonego za czerwoną kartkę Williama Saliby, a do końca nie było wiadomo czy zagrać będzie mógł Bukayo Saka. Liverpool do Londynu przyjechał po serii ośmiu wygranych z rzędu. Ostatnim zespołem, który znalazł sposób na drużynę Arne Slota było Nottingham Forest (14.09).

Arsenal wygrał z Liverpoolem. Kibice źli na Kiwiora Początek spotkania zwiastował olbrzymie emocje. W 9. minucie Arsenal objął prowadzenie. Długie zagranie w kierunku Saki posłał Ben White. Skrzydłowy gospodarzy ograł obrońcę i silnym strzałem z lewej nogi pokonał Kellehera. Na odpowiedź gości trzeba było poczekać niecałe dziesięć minut. W polu karnym odnalazł się Virgil van Dijk i doprowadził do wyrównania.

Tuż przed przerwą ponownie prowadzenie objęli gospodarze. Gol Mikela Merino, choć długo analizowany pod kątem ewentualnego spalonego, ostatecznie został uznany i Arsenal schodził na przerwę w lepszych nastrojach.

Te – już na początku drugiej połowy – stały się jednak znacznie gorsze. Mikel Arteta, który już przed meczem został zmuszony do dokonania pewnych roszad w defensywie, znów musiał przemeblować linię obronną. Urazu doznał Gabriel Magalhaes i na murawie pojawił się Jakub Kiwior. Polak przed tygodniem również wszedł na boisko z ławki, ale pod koniec spotkania został zmieniony. W niedzielne popołudnie przeciwko Liverpoolowi zanotował swój czwarty mecz w tym sezonie Premier League.

Goście z każdą minutą zaczęli zyskiwać przewagę, ale nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Davida Rayę. Gospodarze zmuszeni zostali do dokonania kolejnej wymuszonej zmiany. Jurriena Timbera zmienił Myles Lewis-Skelly.

W końcu Liverpool dopiął swego. Trent Alexander-Arnold zagrał długie podanie w kierunku Darwina Nuneza, a ten odegrał do wbiegającego środkiem pola karnego Mohameda Salaha. Egipcjanin nie zwykł marnować takich okazji i bez trudu doprowadził do wyrównania.

Kibice Arsenalu na portalu X jako jednego z winnych utraty gola wskazali Jakuba Kiwiora. Polak nie przeciął podania Alexandra-Arnolda i nie zdążył wrócić na pozycję środkowego obrońcy. – Kiwior przypomina mi Mustafiego i Sokratisa – napisał jeden z kibiców. – Najgorszy obrońca w historii Arsenalu – dodawał inny.

– Niestety Jakub Kiwior spisał się słabo przy tym golu – czytaliśmy na profilu Scouting Polska na portalu X. Gol Salaha okazał się decydującym trafieniem w meczu. Starcie zakończyło się remisem.

Oba zespoły czeka intensywny tydzień. Arsenal 30 października zagra w Pucharze Ligi z Preston North End, a trzy dni później w lidze zmierzy się z Newcastle United. Liverpool dwukrotnie – najpierw w krajowym pucharze, a następnie w rozgrywkach ligowych – zagra z Brighton&Hove Albion.

Arsenal 2:2 Liverpool (2:1)

Gole: Bukayo Saka’ 9, Mikel Merino’ 43 – Virgil van Dijk’18, Mohamed Salah’ 80

Arsenal: Raya (gk) – Partey, White, Gabriel (53′ Kiwior), Timber (76′ Lewis-Skelly) – Merino, Rice – Saka (k), Trossard, Martinelli – Havertz

trener: Mikel Arteta

Liverpool: Kelleher (gk) – Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk (k), Robertson (63′ Tsimikas) – Jones, Gravenberch, Mac Allister (63′ Szoboszlai) – Salah, Nunez, Diaz (63′ Gakpo)

trener: Arne Slot