28 października, 2024
Dwa gole Piotra Zielińskiego w meczu Inter - Juventus! Osiem bramek w szalonym hicie Serie A (WIDEO) thumbnail
Piłka nożna

Dwa gole Piotra Zielińskiego w meczu Inter – Juventus! Osiem bramek w szalonym hicie Serie A (WIDEO)

Dwa gole Piotra Zielińskiego w meczu Inter Mediolan – Juventus. Pomocnik reprezentacji Polski wykorzystał dwa rzuty karne w pierwszej połowie spotkania. Ostatecznie Derby Włoch zakończyły się wynikiem… 4:4.”, — informuje: www.polsatsport.pl

Najpierw polski pomocnik wpisał się na listę strzelców w pierwszym kwadransie meczu. Sędzia podyktował rzut karny po faulu Danilo. Jak się okazało, do piłki podszedł Zieliński, który pewnym uderzeniem wykorzystał jedenastkę.

Radość gospodarzy nie trwała zbyt długo. Kilka minut później było już 1:1, a do remisu doprowadził Dusan Vlahović, finalizując piękną akcję ekipy z Turynu. 10 minut po bramce Serba podopieczni Thiago Motty dołożyli drugie trafienie – na listę strzelców wpisał się Timothy Weah.

Jeszcze w pierwszej połowie Inter… wrócił na prowadzenie. Najpierw golkipera Juventusu pokonał 35-letni Henrikh Mkhitaryan, a zaraz potem Zieliński pewnie wykorzystał drugą jedenastkę.

Świetna końcówka pierwszej połowy, równie doskonały początek drugiej. W 53. minucie najlepiej w polu karnym odnalazł się Denzel Dumfries i strzelił czwartego gola dla Interu. W 71. minucie „Stara Dama” złapała kontakt – swoje trafienie zanotował Kenan Yildiz, który pojawił się na boisku w drugiej połowie. 10 minut później utalentowany reprezentant Turcji doprowadził do remisu.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 4:4. Zieliński na murawie spędził 63 minuty – w jego miejsce w drugiej połowie pojawił się Davide Frattesi.

Dla Zielińskiego były to pierwsze gole w barwach Interu. Doświadczony pomocnik przeniósł się do Mediolanu kilka miesięcy temu na zasadzie wolnego transferu po tym, jak przez lata występował w Napoli.

Gol Zielińskiego z Juventusem: Drugi gol Zielińskiego z Juventusem: Inter Mediolan – Juventus FC 4:4 (3:2)
Bramki: Zieliński 15 (rzut karny), 37 (rzut karny), Mkhitaryan 35, Dumfries 53 – Vlahović 20, Weah 27, Yildiz 71, 82