2 października, 2024
Dwa gole Roberta Lewandowskiego! Koncert Barcelony w Lidze Mistrzów thumbnail

Dwa gole Roberta Lewandowskiego! Koncert Barcelony w Lidze Mistrzów

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki dla Barcelony w meczu drugiej kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów z Young Boys Berno. W obecnym sezonie elitarnych rozgrywek ma na koncie właśnie dwa trafienia, a łącznie 96 w karierze. Duma Katalonii wygrała 5:0.”, — informuje: www.polsatsport.pl

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki dla Barcelony.

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki dla Barcelony w meczu drugiej kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów z Young Boys Berno. W obecnym sezonie elitarnych rozgrywek ma na koncie właśnie dwa trafienia, a łącznie 96 w karierze. „Duma Katalonii” wygrała 5:0.

36-letni napastnik najpierw trafił do siatki w ósmej minucie, wówczas na 1:0. Kolejne gole dla gospodarzy strzelili Raphinha (34.) oraz Inigo Martinez (37.), a na początku drugiej połowy – w 51. minucie – Lewandowski podwyższył na 4:0 uderzeniem głową z bliska.

Ostatecznie Barcelona wygrała 5:0. W 75. minucie Pau Victor zastąpił Roberta Lewandowskiego. Na ostatnie minuty na murawie zameldował się inny z polskich piłkarzy, Łukasz Łakomy, na co dzień grający w Young Boys.

Spotkanie Ligi Mistrzów z perspektywy trybun obserwował Wojciech Szczęsny, który lada chwila zostanie nowym bramkarzem ekipy ze stolicy Katalonii.

W klasyfikacji wszech czasów Ligi Mistrzów Lewandowski ustępuje tylko Portugalczykowi Cristiano Ronaldo – 140 goli oraz Argentyńczykowi Lionelowi Messiemu – 129. Obaj w tym sezonie dorobku nie poprawią, bo kariery kontynuują poza Europą.

FC Barcelona – Young Boys Berno 5:0 (3:0)
Bramki: Robert Lewandowski 8, 51; Raphinha 34; Inigo Martinez 37, Mohamed Camara 81 (sam.)