Piatenko: W drugiej połowie meczu z Turcją zabrakło koncentracji thumbnail

Piatenko: W drugiej połowie meczu z Turcją zabrakło koncentracji

Reprezentacja Ukrainy kobiet zremisowała z Turcją.„, informuje: football.ua

Reprezentacja Ukrainy kobiet zremisowała z Turcją.

Wołodymyr Piatenko, UAF

Wołodymyr Piatenko, UAF 26 października 2024, 15:23

Trener kobiecej reprezentacji Ukrainy Wołodymyr Piatenko skomentował remis w pierwszym meczu eliminacji Euro 2025 z Turcją (1:1).

„To były dwie różne połowy. W pierwszej moi podopieczni w pełni zrealizowali plan gry – częściej kontrolowali piłkę, niekonwencjonalnie zachowywali się na skrzydłach, dobrze radzili sobie z zbiórkami. Ważne, aby przewaga terytorialna potrafiła przełożyć się na zdobyta piłka.

Możliwe, że dziewczyny przedwcześnie uwierzyły, że bez większego wysiłku uda im się zdobyć górę. Po przerwie zabrakło nam już koncentracji, wyraźnego wsparcia, co gospodarze wykorzystali, wyrównując sytuację. Były jeszcze półmomenty, ale obie drużyny nie zdawały sobie z nich sprawy. Szkoda, że ​​nie utrzymaliśmy zwycięskiego wyniku, teraz będziemy bazować na tym, co mamy.

Ważne, że nie doszło do poważnych kontuzji, a w rewanżowym meczu, który odbędzie się 29 października w stolicy Mołdawii, można liczyć na wszystkich kluczowych zawodników.

Dziś wyjeżdżamy ze Stambułu do Kiszyniowa, gdzie na wieczór na stadionie Zimbru zaplanowano już sesję treningową” – powiedział Piatenko w służbie prasowej UAF.

Rewanżowy mecz odbędzie się 29 października w Kiszyniowie na stadionie Zimbru.