20 września, 2024
Bez bramek w hicie. Zwycięstwa Borussii Dortmund i PSG w Lidze Mistrzów thumbnail

Bez bramek w hicie. Zwycięstwa Borussii Dortmund i PSG w Lidze Mistrzów

Za nami drugi wieczór z Ligą Mistrzów w tej edycji rozgrywek. Bezbramkowym remisem zakończył się hit dnia, a zatem starcie Manchester City – Inter Mediolan. Ponad godzinę w barwach włoskiej ekipy na boisku spędził Piotr Zieliński. Oto komplet wyników środowych spotkań Ligi Mistrzów.”, — informuje: www.polsatsport.pl

Środowa rywalizacja w Champions League zaczęła się od starć Bologni z Szachtarem Donieck oraz Sparty Praga z RB Salzburg. Pierwsze spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Znacząco przyczynił się do tego Łukasz Skorupski. Bramkarz włoskiej ekipy w czwartej minucie meczu obronił rzut karny. W 78. minucie na placu gry pojawił się drugi z reprezentantów Polski przywdziewających barwy „Rossblu” – Kacper Urbański.

Do udanych tego wieczoru w Lidze Mistrzów z pewnością nie zaliczy Kamil Piątkowski. Jego RB Salzburg przegrał na wyjeździe 0:3 ze Spartą Praga, a polski obrońca wyraźnie zawinił przy ostatnim golu dla drużyny ze stolicy Czech. Po jego stracie piłkę do siatki skierował Qazim Laci.

Najwięcej goli w środę padło w Glasgow. Celtic pokonał Slovana Bratysława 5:1. Całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział defensor „The Bhoys” Maik Nawrocki. Z kolei Borussia Dortmund długo nie mogła skutecznie dobrać się do skóry piłkarzy Club Brugge. W końcu jednak podopieczni Nuriego Sahina dopięli swego. W ciągu ostatniego kwadransa podstawowego czasu gry dwukrotnie do siatki trafił rezerwowy Jamie Gittens, a w doliczonym czasie gry trafienie z rzutu karnego dołożył Serhou Guirassy i to zawodnicy BVB cieszyli się ze zwycięstwa. W ekipie z Brugii cały mecz z ławki obejrzał Michał Skóraś.

Bezbramkowym remisem zakończyło się hitowe starcie Manchesteru City i Interu Mediolan. 66 minut w barwach „Nerazzuri” rozegrał Piotr Zieliński. Natomiast w Paryżu pachniało niespodzianką. Paris Saint-Germain do 90. minuty remisowało 0:0 z Gironą. Ostatecznie w doliczonym czasie gry bramkę na wagę zwycięstwa dla PSG zdobył Nuno Mendes.

Wyniki środowych meczów Ligi Mistrzów – 18.09 Bologna FC – Szachtar Donieck 0:0

Sparta Praga – RB Salzburg 3:0 (2:0)

Bramki: Kairnen 2, Olatunji 42, Laci 58

Celtic – Slovan Bratysława 5:1 (1:0)

Bramki: Scales 17, Furuhashi 47, Engels 56, Maeda 70, Idah 87 – Wimmer 61

Club Brugge – Borussia Dortmund 0:3 (0:0)

Bramki: Gittens 76, 86, Guirassy 90+5 (rz.k.)

PSG – Girona 1:0 (0:0)