2 października, 2024
Demolka w meczu Interu thumbnail

Demolka w meczu Interu

Nerazzurri zniszczyli 4:0 Crvenę Zvezdę Belgrad w meczu Ligi Mistrzów. Ozdobą pojedynku była piękna bramka z rzutu wolnego Hakana Calhanoglu. Piotr Zieliński rozegrał pierwsze pełne spotkanie w Interze Mediolan.”, — informuje: sportowefakty.wp.pl

Trwa druga kolejka w fazie ligowej. W Mediolanie doszło do spotkania klubów, która na inaugurację nie zwyciężyły i chciały to zrobić we wtorek. Inter rozegrał mecz z Manchesterem City, który był powtórką finału Ligi Mistrzów sprzed nieco ponad roku. W Anglii zremisował bezbramkowo. Crvena Zvezda Belgrad wystartowała na Marakanie i poniosła porażkę 1:2 z Benficą.

Inter wygrał w trzech z wcześniejszych siedmiu meczów tego sezonu. Nie był to imponujący bilans zespołu Simone Inzaghiego. W weekend nie bez problemu Nerazzurri pokonali 3:2 Udinese Calcio. Po tym meczu znajdują się na czwartym miejscu w tabeli ligi włoskiej. We wtorek spotkali się na boisku ze Zvezdą po raz pierwszy od 1981 roku.

Zvezda jest liderem w lidze serbskiej. Za nią dwa zwycięstwa odniesione między meczami w Lidze Mistrzów. Najpierw zdemolowała 4:0 Partizana Belgrad w prestiżowych derbach, po czym pokonała 2:1 Zeleznicara Pancevo. Zbudowana tymi wynikami drużyna chciała wysoko zawiesić poprzeczkę Interowi. Podstawowi piłkarze nie mogli narzekać na zmęczenie, ponieważ w weekend część z nich dostała wolne.

Piotr Zieliński wyszedł w podstawowym składzie Interu Mediolan. Na razie do reprezentanta Polski należą mecze w Lidze Mistrzów, ponieważ w Serie A nie pokazuje się w wyjściowej jedenastce. Kadrowicz Michała Probierza znalazł się w drugiej linii, a w środku pola towarzyszyli mu jeszcze bardziej doświadczeni Hakan Calhanoglu i Henrich Mchitarjan. Zagrał poprawnie, chociaż pierwszoplanowi bohaterowie meczu byli inni.

Inter już w 3. minucie wpakował piłkę do bramki Zvezdy, ale gol nie został uznany z powodu spalonego Marko Arnautovicia w momencie wrzutki z rzutu wolnego Hakana Calhanoglu. Simone Inzaghi zaczął radośnie pląsać przy ławce, ale skończyło się na rozczarowującym podniesieniu chorągiewki przez sędziego asystenta.

W 11. minucie wszystko wydarzyło się zgodnie z przepisami i Inter objął prowadzenie 1:0. Hakan Calhanoglu tak bardzo nie chciał powtórki z rozrywki, że z kolejnego rzutu wolnego nie dośrodkował, a uderzył. Turek zrobił to perfekcyjnie, a „opadający liść” wylądował blisko okienka i za kołnierzem Omriego Glazera. W ten sposób Nerazzurri zdobyli pierwszego, efektownego gola w edycji Ligi Mistrzów.

Drużyna z Belgradu zaczęła odpowiadać w drugim kwadransie, a najlepszych szans na wyrównanie nie wykorzystał Andrija Maksimović. Rozgrywający Zvezdy oddał dwa niecelne strzały. Pierwszy z nich po stracie Piotra Zielińskiego, który zagrał nieodpowiedzialnie w poprzek boiska. Polak mógł mocno nabroić. Z kolei w 41. minucie było celne uderzenie Silasa Katompy Mvumpy i Inter ratował Yann Sommer.

Najlepszą odpowiedzią na kłopoty Interu była bramka na 2:0. Dopiero ona pozwoliła uspokoić grę. W 59. minucie cieszył się Marko Arnautović. Austriak pokazał się w przodzie i nie zmarnował okazji po asyście Mehdiego Taremiego. Zmiennikiem Marko Arnautovicia był Lautaro Martinez i w 71. minucie podniósł wynik na 3:0 po dograniu Taremiego. Dwie asysty nie zadowoliły Taremiego, który w 81. minucie uderzył z rzutu karnego na 4:0.

Przed przerwą reprezentacyjną Inter podejmie Torino FC w Serie A. Z kolei w trzeciej kolejce Ligi Mistrzów zespół Inzaghiego spotka się z Young Boys. Zvezda odwiedzi AS Monaco.

Inter Mediolan – Crvena Zvezda Belgrad 4:0 (1:0) 1:0 – Hakan Calhanoglu 11′ 2:0 – Marko Arnautović 59′ 3:0 – Lautaro Martinez 71′ 4:0 – Mehdi Taremi (k.) 81′

Składy:

Inter: Yann Sommer – Benjamin Pavard, Stefan De Vrij (64′ Francesco Acerbi), Alessandro Bastoni (74′ Yann Aurel Bisseck) – Denzel Dumfries, Piotr Zieliński, Hakan Calhanoglu, Henrich Mchitarjan (64′ Davide Frattesi), Carlos Augusto – Mehdi Taremi, Marko Arnautović (64′ Lautaro Martinez)

Zvezda: Omri Glazer – Young-Woo Seol, Uros Spajić, Vanja Drkusić (89′ Milan Rodić), Nasser Djiga – Rade Krunić (89′ Dalcio), Timi Max Elsnik – Silas (70′ Bruno Duarte), Andrija Maksimović (69′ Nemanja Radonjić), Peter Olayinka – Cherif N’Diaye (69′ Luka Ilić)

Żółte kartki: Mchitarjan, De Vrij (Inter) oraz Elsnik (Zvezda)

Sędzia: Felix Zwayer (Niemcy)

***

Slovan Bratysława – Manchester City 0:4 (0:2) 0:1 – Ilkay Guendogan 8′ 0:2 – Phil Foden 15′ 0:3 – Erling Haaland 58′ 0:4 – James McAtee 74′

PSV Eindhoven – Sporting Lizbona 1:1 (1:0) 1:0 – Jerdy Schouten 15′ 1:1 – Daniel Braganca 84′