20 września, 2024
Doczekaliśmy się! Wilfredo Leon zadebiutował w PlusLidze! thumbnail

Doczekaliśmy się! Wilfredo Leon zadebiutował w PlusLidze!

Polscy kibice doczekali się debiutu Wilfredo Leona w PlusLidze! Wicemistrz olimpijski z Paryża pojawił się na parkiecie w pierwszym secie piątkowego (20 września) meczu 2. kolejki rozgrywek pomiędzy Bogdanką LUK Lublin a Treflem Gdańsk.”, — informuje: www.polsatsport.pl

Wilfredo Leon zadebiutował w PlusLidze w meczu Bogdanki LUK Lublin z Treflem Gdańsk

Transfer reprezentanta Polski do lubelskiego klubu potwierdzono oficjalnie już w lipcu, ale od tamtej pory – mimo kilku okazji – Leon ani razu nie pojawił się na parkiecie. Nie zagrał ani minuty ani w trzeciej edycji turnieju Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza, ani w ligowym starciu z Aluronem CMC Wartą Zawiercie, a na przeszkodzie stawały problemy zdrowotne pochodzącego z Kuby siatkarza.

Polscy kibice doczekali się jednak debiutu przyjmującego w PlusLidze! Wilfredo Leon pojawił się na parkiecie w pierwszym secie piątkowego (20 września) meczu 2. kolejki rozgrywek pomiędzy Bogdanką LUK Lublin a Treflem Gdańsk, zmieniając przy stanie 21:20 dla Trefla Kewina Sasaka.

Leon na parkiecie przebywał w pierwszym secie tylko przez chwilę i nie miał ani jednej okazji na skończenie akcji swojego zespołu. Przy stanie 22:21 na korzyść gdańszczan wicemistrz olimpijski z Paryża zszedł z boiska, zastąpiony przez Sasaka.