19 września, 2024
Grały ponad 4 godziny. Najdłuższy mecz od 13 lat thumbnail

Grały ponad 4 godziny. Najdłuższy mecz od 13 lat

Tak długiego meczu w kobiecym tenisie nie było od 13 lat. Spotkanie Laury Siegemund i Xiyu Wang w 1/8 finału turnieju WTA 250 na kortach twardych w Hua Hin trwało 4 godziny i 9 minut. Ostatecznie Niemka pokonała Chinkę 7:6 (7-3), 4:6, 7:6 (7-1).”, — informuje: www.rmf24.pl

• Dzisiaj, 18 września (13:40)

Tenisistki Laura Siegemund i Xiyu Wang w 1/8 finału turnieju WTA 250 na kortach twardych w Hua Hin rozegrały najdłuższy mecz od 2011 roku – ich pojedynek trwał cztery godziny i dziewięć minut.

Trzeci set trwał aż 99 minut i podobnie jak pierwsza partia, również zakończył się tie-breakiem wygranym przez Niemkę, choć Chinka prowadziła już 6:5. Mecz zakończył się podwójnym błędem serwisowym chińskiej tenisistki.

Ostatecznie Niemka pokonała Chinkę 7:6 (7-3), 4:6, 7:6 (7-1).

To zdecydowanie najdłuższy pojedynek rozegrany w tym roku w cyklu WTA. Wcześniej to miano przysługiwało meczowi 1. rundy kwietniowego turnieju w Charleston, rozegranemu przez Katie Volynets i Arantxę Rus. Amerykanka i Holenderka spędziły na korcie trzy godziny i 45 minut.

Był to również najdłuższy mecz w cyklu WTA od 13 lat. W 2011 roku pojedynek trwający 4 godziny i 44 minuty w Australian Open rozegrały Włoszka Francesca Schiavone i Rosjanka Swietłana Kuzniecowa.

Laura Siegemund w tym roku rozegrała kilka długich pojedynków. Jej kwietniowy mecz z Ukrainką Martą Kostjuk w Stuttgarcie trwał trzy godziny i dziewięć minut.

Rywalką Niemki w ćwierćfinale będzie Chinka Xinyu Wang lub reprezentująca Hiszpanię Rebeka Masarova.

W turnieju w Hua Hin udział bierze Magda Linette. Poznanianka o ćwierćfinał zagra w czwartek ze Słowaczką Rebeccą Sramkovą.