22 września, 2024
Gwiazda Arsenalu otrzymuje żółtą kartkę 25 minut PRZED debiutem w Premier League pośród dziwnych scen w meczu zakończonym remisem 2-2 z Man City thumbnail

Whizkid ARSENAL Myles Lewis-Skelly doprowadził zdumiewający remis 2-2 z Etihad do nowego poziomu dziwaczności. Rezerwowy, 17, został ukarany żółtą kartką w połowie drugiej połowy – 25 minut PRZED wejściem na boisko w swoim debiucie w Premier League. 4 Myles Lewis-Skelly otrzymał żółtą kartkę po incydencie w ławce rezerwowych 4 Wydawał się niewzruszony dziwnym incydentem 4 Lewis-Skelly”, — informuje: www.thesun.co.uk

Zawodnik Arsenalu Myles Lewis-Skelly doprowadził niesamowity remis 2:2 z Etihad do nowego poziomu dziwactwa.

17-latek został zmieniony w połowie drugiej połowy, 25 minut PRZED wejściem na boisko w swoim debiucie w Premier League.

Myles Lewis-Skelly dostał żółtą kartkę po incydencie w ławce rezerwowych

4

Wydawał się niewzruszony tym dziwnym zdarzeniem

4

Lewis-Skelly zadebiutował jako późny zmiennik Jurriena Timbera

4

Lewis-Skelly zadebiutował jako późny zmiennik Jurriena TimberaŹródło: GettyPowód otrzymania żółtej kartki przez gwiazdę Anglii do lat 19 w meczu przeciwko mistrzom Manchesteru City nie jest jasny.

Ale jeden fakt jest pewny – Mikel Arteta wpuścił go na boisko w doliczonym czasie gry, kiedy Arsenal prowadził 10 graczami i trzymał się prowadzenia 2-1, ale John Stones w 98. minucie wyrównał wynik na korzyść mistrzów.

Jednak to wcześniejszy incydent z udziałem ławki rezerwowych w połowie drugiej połowy rozbawił widzów.

Lewis-Skelly został przyłapany na wymianie zdań, a sędzia Michael Oliver bez wahania pokazał mu żółtą kartkę.

Stało się to, gdy „Kanonierzy” bronili się coraz głębiej, mimo przytłaczającej przewagi City w posiadaniu piłki.

Genialny strzał Riccardo Calafioriego i uderzenie głową Gabriela Magalhaesa zniweczyły typową wczesną bramkę strzeloną przez napastnika City, Erlinga Haalanda.

Jednak Leandro Trossard otrzymał kontrowersyjną czerwoną kartkę za drugą żółtą kartkę tuż przed przerwą.

Jednak pośród szeregu innych dramatycznych wydarzeń, ostrzeżenie dla Lewisa-Skelly’ego nadal wyróżniało się swoją dziwnością.

Gwiazdka spędziła na boisku siedem decydujących minut

4

Gwiazdka spędziła na boisku siedem decydujących minutŹródło: GettyDARMOWE ZAKŁADY NA PIŁKĘ NOŻNĄ I OFERTY ZA REJESTRACJĘ

A media społecznościowe zareagowały z rozbawieniem.

Jeden z fanów pochwalił nastolatka za „osiągnięcie czegoś niezwykłego w wieku zaledwie 17 lat”.

Mikel Arteta wprawia fanów w osłupienie, mówiąc płynnie w nowym języku, mimo że nigdy nie mieszkał ani nie pracował w kraju

Dodał: „Otrzymał pierwszą żółtą kartkę, zanim jeszcze wszedł na boisko, aby zadebiutować w Premier League. Jaka przyszłość go czeka”.

Inny widz napisał: „Brawo dla Lewisa-Skelly’ego, został pierwszym zawodnikiem, którego ukarano żółtą kartką przed debiutem”.

Choć gwiazdor gra zazwyczaj jako pomocnik, może grać również na lewej obronie. W 91. minucie zastąpił Jurriena Timbera.

Nie mógł jednak nic zrobić, gdy rezerwowy City, Stones, wykorzystał okazję i dał ludziom Pepa Guardioli prowadzenie w Premier League, wyprzedzając Liverpool o jeden punkt.

Oceny Arsenalu kontra Man City

DZIESIĘĆ GRACZY Arsenal był bardzo blisko pokonania Man City.

Niestety dla podopiecznych Mikela Artety, John Stones pojawił się na boisku w 98. minucie i zdobył bramkę wyrównującą, dzięki czemu mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Oto oceny graczy…

Dawid Raya – 9

Znacznie przegrał przy otwierającym golu Haalanda, ale kontynuował imponujący początek sezonu, notując kilka świetnych obron w drugiej połowie – szczególnie w przypadku Haalanda i Gvardiola.

RICARDO CALAFIORI – 8

Pełny debiut, którego Włoch nie zapomni. Nie zbliżył się wystarczająco do Savinho, by zdobyć otwierającego gola, ale zrekompensował to swoim oszałamiającym, dalekim strzałem z łuku, wyrównując wynik.

GABRIEL – 9

Jeden z jego strzałów głową był ponad poprzeczką, ale tuż przed przerwą nie pomylił się przy drugim, strzelając gola drugi raz z rzędu w ten weekend.

WILLIAM SALIBA – 8

Wcześnie został zatrzymany przez Haalanda i stracił bramkę dla City, ale otrząsnął się i znakomicie poprowadził akcję defensywy gości.

JURRIEN TIMBER – 8

Poproszono go o zagranie nieznanej mu roli po prawej stronie, ale świetnie wywiązał się ze swojego zadania wobec szefa, utrzymując w ryzach energicznego Doku – i świetnie sobie poradził, gdy Pep zmienił jego rolę.

GABRIEL MARTINELLI – 7

Sprawił Walkerowi mnóstwo problemów w pierwszej połowie. Zagrał piłkę z powrotem do Calafiori, aby zdobyć gola i przygotował kolejną świetną okazję dla Trossarda.

DEKLAN RICE – 7

Pomógł Arsenalowi wrócić do gry po wczesnym ataku – i świetnie chronił czterech obrońców, gdy City było ustawione na skraju pola karnego.

TOMASZ PARTY – 7

Szybka reakcja po rzucie wolnym doprowadziła do wyrównania – przyczyniło się to również do zderzenia z Rodrieim, które zmieniło przebieg meczu.

BUKYO SAKA – 6

Zawsze stanowił zagrożenie swoimi narożnikami – nie mniej, gdy Arsenal zdobył drugiego. Zmieniony w przerwie, aby zrobić miejsce dodatkowemu obrońcy.

LEANDRO TROSSARD – 4

Dobra szansa na przejechanie. Żółta kartka za cofnięcie Savinho, potem druga żółta za wjechanie na Silvę i opóźnienie restartu. Głupota ze strony Belga.

KAI HAVERTZ – 7

Wczesne zderzenie z Rodrieim spowodowało kilka problemów w pierwszej połowie, ale później musiał skupić się na pomocy swojej 10-osobowej drużynie w defensywie.

SUB-y

BIAŁY – 7

(Za Sakę 46) – Wprowadzony na boisko, aby wzmocnić obronę w przerwie – i dokładnie to zrobił.

KIWIOR-6

(Dla Calafiori 74) – Daliśmy Włochom odpocząć w ostatnich minutach i graliśmy ostro.

JEZUS – 6

(Martinelli 87) – Kilka dobrych zagrań pressingowych przeciwko jego starej drużynie w ostatnich minutach

LEWIS SKELLY-6

(Dla Timber 90) – Dobre doświadczenie dla młodego zawodnika, ale dziwnym trafem dostał żółtą kartkę jeszcze przed swoim debiutem.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o Arsenalu.