20 września, 2024
Kryminał w wykonaniu Dawidowicza. Polakowi odcięło prąd thumbnail

Kryminał w wykonaniu Dawidowicza. Polakowi odcięło prąd

Paweł Dawidowicz już po 21 minutach zakończył swój udział w meczu Hellasu Werona z Torino. Reprezentant Polski w niewytłumaczalnych okolicznościach otrzymał czerwoną kartkę. Podczas rzutu rożnego kompletnie bez sensu, brutalnie sfaulował jednego z rywali. Sędzia nie wahał się ani chwili. Wskazał na jedenasty metr, a Polaka wyrzucił z boiska. – To po prostu idiotyczne zachowanie – mówili komentatorzy Eleven Sports.”, — informuje: www.sport.pl

Pawe Dawidowicz już stał się antybohaterem kolejki włoskiej Serie A. Polski obrońca w wyjątkowo skandalicznych okolicznościach wyleciał z boiska w meczu Hellasu Werona z Torino. W 21. minucie przy wyniku 1:1 rywale mieli rzut rożny. Gdy bramkarz łapał piłkę, Dawidowicz w zupełnie niegroźnej sytuacji zachował się wyjątkowo brutalnie.

Czerwona kartka dla Dawidowicza. Piłkarski kryminał. „Nie wytrzymał ciśnienia” Polak pilnował przy dalszym słupku napastnika gości Antonio Sanabrię. W pewnym momencie zamachnął się do tyłu i potężnie uderzył go prosto w szyję. Paragwajczyk momentalnie padł na murawę i zwijał się bólu. Sędzia nie musiał nawet oglądać sytuacji na monitorze VAR. Od razu podyktował rzut karny, a piłkarza naszej reprezentacji ukarał czerwoną kartką. – Zachował się przesadnie nerwowo, bardzo źle i nie wytrzymał ciśnienia w kluczowym momencie akcji. – To po prostu idiotyczne zachowanie, puściły mu nerwy. Nie wytrzymał Paweł – mówili komentatorzy Eleven Sports.

Od tego momentu Hellas musi sobie radzić w dziesiątkę. Na szczęście przy rzucie karnym ekipie Polaka się upiekło, bo zmarnował go sam poszkodowany. Niedługo później Torino i tak wyszło jednak na prowadzenie 2:1 po golu Zapaty.