21 września, 2024
Legia była bezradna i przegrała z Pogonią thumbnail

Legia była bezradna i przegrała z Pogonią

Legia Warszawa ponownie bez punktów w meczu PKO Ekstraklasy. Piłkarze Goncalo Feio pokazali niewiele ciekawego na stadionie Pogoni Szczecin. Nędzny styl poszedł w parze z wynikiem – pucharowicz przegrał 0:1.”, — informuje: sportowefakty.wp.pl

W drugim piątkowym meczu w PKO Ekstraklasie grały kluby z górnej połowy tabeli. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem Wojciecha Mycia piłkarze Goncalo Feio mieli o punkt więcej niż Pogoń Szczecin.

Pogoń grała o siódme zwycięstwo z rzędu na własnym stadionie. Passa rozpoczęła się jeszcze w poprzednim sezonie i była przedłużana po zmianie trenera z Jensa Gustafssona na Roberta Kolendowicza. Tylko dzięki wynikom w roli gospodarzy Portowcy są w kontakcie z czołówką PKO Ekstraklasy, ponieważ na wyjazdach punktowanie im nie wychodzi.

Z kolei Legia nie chciała pozwolić sobie na drugą porażkę z rzędu. Po przerwie reprezentacyjnej musiała już pogodzić się z przegraną 0:1 z Rakowem Częstochowa przy Łazienkowskiej. W poprzednim sezonie Legia wygrała w szalonym meczu przy Twardowskiego 4:3, choć długo musiała radzić sobie w dziesięciu po czerwonej kartce dla Artura Jędrzejczyka.

Pierwszy kwadrans meczu należał do Pogoni, która miała szanse na zdobycie prowadzenia. Najlepszej z nich nie wykorzystał Efthymis Koulouris, który główkował niecelnie po wrzutce Kamila Grosickiego. Niewiele później było jeszcze niedokładne uderzenie Kamila Grosickiego z linii pola karnego.

Legia opanowała sytuację na własnej połowie boiska, co nie oznacza, że miała łatwość w stwarzaniu szans podbramkowych. Obaj bramkarze nie gimnastykowali się między słupkami, ponieważ zawodnicy ofensywni nie sprawdzali ich strzałami celnymi. Powinien to zrobić w 26. minucie Efthymis Koulouris, ale strzelił z centrum pola karnego obok spojenia słupka z poprzeczką.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem i raczej rozczarowała poziomem. Brakowało dobrych sytuacji podbramkowych, a przede wszystkim strzałów celnych. Pogoń oddała dwa, Legia zero. Widowisko ratowała atmosfera na stadionie, a piłkarze mieli co poprawiać.

Druga połowa rozpoczęła się tak samo jak pierwsza, czyli sytuacją podbramkową Pogoni. Wahan Biczachczjan dostał podanie na linię pola karnego od Linusa Wahlqvista i oddał płaskie uderzenie. Nie dał się nim pokonać Kacper Tobiasz. W 55. minucie odpowiedziała Legia, a próba pokonania Valentina Cojocaru przez Bartosza Kapustkę była pierwszą celną gości.

Do rozwiązania worka z bramkami było potrzebne wejście pierwszego zmiennika. Był nim Alexander Gorgon w 63. minucie, a na pokonanie Kacpra Tobiasza potrzebował zaledwie czterech minut. Legioniści jakby jeszcze nie zauważyli ustawionego blisko pola karnego Austriaka. Ten dostał podanie od Kamila Grosickiego, swobodnie ułożył sobie piłkę na stopie i huknął na 1:0 w sam narożnik.

Legii pozostało jeszcze trochę czasu na ratowanie wyniku, a mecz zrobił się atrakcyjniejszy, ponieważ również Pogoń wychodziła z kontratakami. Najlepszej okazji do dorzucenia drugiego gola nie wykorzystał Kamil Grosicki, za co Pogoń nie zapłaciła drogo. Tylko nerwami, ponieważ mecz zakończył się jej zwycięstwem 1:0.

Pogoń Szczecin – Legia Warszawa 1:0 (0:0)
1:0 – Alexander Gorgon 67′

Składy:

Pogoń: Valentin Cojocaru – Linus Wahlqvist, Benedikt Zech, Leonardo Borges, Leonardo Koutris (81′ Wojciech Lisowski) – Rafał Kurzawa – Wahan Biczachczjan (63′ Alexander Gorgon), Fredrik Ulvestad, Kacper Łukasiak (73′ Joao Gamboa), Kamil Grosicki (81′ Olaf Korczakowski) – Efthymis Koulouris

Legia: Kacper Tobiasz – Rafał Augustyniak, Artur Jędrzejczyk, Steve Kapuadi – Kamil Chodyna (74′ Paweł Wszołek), Bartosz Kapustka (80′ Wojciech Urbański), Juergen Celhaka (69′ Maximilian Oyedele), Luquinhas (69′ Migouel Alfarela), Ruben Vinagre – Jean-Pierre Nsame, Marc Gual (69′ Ryoya Morishita)

Żółte kartki: Borges, Cojocaru, Wahlqvist (Pogoń) oraz Celhaka, Jędrzejczyk (Legia)

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin)

Widzów: 20415

Tabela PKO Ekstraklasy:

#DrużynaMZRPBramkiPkt 1 Lech Poznań 8 6 1 1 16:3 19 2 Pogoń Szczecin 9 5 1 3 15:10 16 3 Cracovia 8 5 1 2 15:11 16 4 Piast Gliwice 8 4 3 1 10:7 15 5 Legia Warszawa 9 4 2 3 16:10 14 6 Raków Częstochowa 8 4 2 2 6:3 14 7 Widzew Łódź 8 3 3 2 11:10 12 8 Jagiellonia Białystok 7 4 0 3 11:14 12 9 GKS Katowice 8 2 3 3 9:9 9 10 Radomiak Radom 8 3 0 5 14:15 9 11 Motor Lublin 7 2 3 2 6:8 9 12 Korona Kielce 9 2 3 4 6:13 9 13 Puszcza Niepołomice 8 1 5 2 9:9 8 14 Górnik Zabrze 8 2 2 4 9:12 8 15 KGHM Zagłębie Lubin 8 2 2 4 5:9 8 16 Lechia Gdańsk 8 2 2 4 9:15 8 17 Śląsk Wrocław 6 0 4 2 6:10 4 18 Stal Mielec 7 1 1 5 4:9 4