27 września, 2024
Lewandowski "odpowiedział" Mbappe w najlepszy możliwy sposób thumbnail
Sport

Lewandowski „odpowiedział” Mbappe w najlepszy możliwy sposób

Robert Lewandowski zapewnił FC Barcelonie wygraną 1:0 w meczu siódmej kolegi La Ligi przeciwko Getafe. Polski napastnik rozegrał w tym meczu 77 minut i został zmieniony przez Pedriego. Tym samym Lewandowski odpowiedział na wtorkowe trafienie Kyliana Mbappe. Oto jak prezentuje się obecnie klasyfikacja strzelców hiszpańskich rozgrywek.”, — informuje: www.sport.pl

FC Barcelona pozostaje niepokonana i jako jedyna notuje komplet zwycięstw w obecnym sezonie La Ligi. Drużyna Hansiego Flicka wygrała u siebie w środowy wieczór 1:0 z Getafe. Jedyną bramką dla Barcelony zdobył Robert Lewandowski, który w 19. minucie wykorzystał błąd popełniony przez bramkarza gości Davida Sorię. Był to siódmy gol Lewandowskiego w rozgrywkach La Ligi w tym sezonie. Polski napastnik opuścił boisko w 77. minucie spotkania.

Robert Lewandowski niezmiennie na czele klasyfikacji strzelców La Ligi Dzięki trafieniu przeciwko Getafe Robert Lewandowski zachował dwubramkową przewagę nad Kylianem Mbappe w klasyfikacji strzelców ligi hiszpańskiej. Francuski napastnik Realu Madryt zdobył bramkę przeciwko Deportivo Alaves (3:2). Za Lewandowskim są m.in. jego klubowi koledzy Raphinha (pięć bramek) i Lamine Yamal (trzy bramki).

Robert Lewandowski obecnie rozgrywa trzeci sezon w barwach FC Barcelona. W pierwszym zdobył 23 bramki i sięgnął po trofeum Pichichi dla najlepszego strzelca rozgrywek. W drugim ta sztuka mu się nie udała, a w trzecim jest obecnie na dobrej drodze do powtórzenia tego sukcesu.