29 września, 2024
Należy zadać pytania po tym, jak Bruno Fernandes został wyrzucony z drużyny Man Utd w meczu z Tottenhamem, mówi były sędzia Premier League thumbnail

W czasie rzeczywistym wyzwanie, które Bruno Fernandes rzucił Jamesowi Maddisonowi w pierwszej połowie, wyglądało słabo. Po bezpośrednim obejrzeniu meczu wydawało się, że decyzja sędziego Chrisa Kavanagha o pokazaniu czerwonej kartki była słuszna. 5 Bruno Fernandes został wyrzucony z boiska za atak na Jamesa Maddisona. Kredyt: Wyzwanie Getty 5 Fernandesa zostało uznane za lekkomyślne. Źródło:”, — informuje: www.thesun.co.uk

W czasie rzeczywistym wyzwanie, które Bruno Fernandes rzucił Jamesowi Maddisonowi w pierwszej połowie, wyglądało słabo.

Po bezpośrednim obejrzeniu meczu wydawało się, że decyzja sędziego Chrisa Kavanagha o pokazaniu czerwonej kartki była słuszna.

Bruno Fernandes został wyrzucony z boiska za atak na Jamesa Maddisona

5

Bruno Fernandes został wyrzucony z boiska za atak na Jamesa MaddisonaŹródło: Getty

Chris Kavanagh natychmiast wymachiwał czerwoną kartkąŹródło: Rex

Mark Halsey uważa, że ​​VAR powinien był powiedzieć sędziemu, aby skierował się do monitora

5

Mark Halsey uważa, że ​​VAR powinien był powiedzieć sędziemu, aby skierował się do monitoraŹródło: RexJednak powtórki wyraźnie pokazały, że poślizgnął się, a jego stopa nie dotknęła nogi Maddisona tak wysoko, jak się początkowo wydawało.

W takich okolicznościach sędzia musi rozważyć, czy wyzwanie było lekkomyślne, co zasługiwałoby na napomnienie, czy też zagrażało bezpieczeństwu zawodnika poprzez użycie nadmiernej siły i brutalności – jest to przewinienie polegające na czerwonej kartce.

Patrząc wstecz na materiał filmowy, można powiedzieć, że była to raczej lekkomyślność niż przypadek poważnego nieczystego zagrania.

Nie należy krytykować Kavanagha, ponieważ ma on tylko jeden pogląd na tę kwestię.

Należy jednak zadać pytanie, dlaczego VAR Peter Bankes nie zaangażował się w tę sprawę, skoro widzi to samo, co my.

Gdyby VAR zalecił recenzję, jestem pewien, że Kavanagh zmieniłby zdanie.

Fernandes był wściekły, że wysłano go na wczesną kąpiel, i powiedział po meczu Sky Sports: „Nawet James Maddison, kiedy wstał, powiedział, że to nie jest czerwona kartka.

DARMOWE ZAKŁADY NA PIŁKĘ NOŻNĄ I OFERTY REJESTRACJI

„Jeśli to czerwona kartka, musimy przyjrzeć się wielu innym incydentom.

„Nie rozumiem, dlaczego VAR go nie wezwie [referee] do ekranu.

Oceny zawodników Manchesteru United vs Tottenham

„Czerwona kartka pogarsza sytuację. Muszę docenić cały wysiłek, jaki moi koledzy z drużyny włożyli, aby wrócić do gry, ale nie było to możliwe. Pokazali wielki wysiłek i charakter, z czego się cieszę”.

Ten Hag powiedział: „Nie sądzę, że to była czerwona kartka. Mieliśmy duże szanse [before it] a jest tylko 1:0, więc możemy wrócić na boisko. Miało to duży wpływ na grę.”

Oceny Man Utd vs Tottenham

Manchester United przegrał na Old Trafford 3:0 z Tottenhamem.

Kapitan Bruno Fernandes został wyrzucony z boiska w pierwszej połowie za faul Jamesa Maddisona, co zmusiło drużynę Erika Ten Haga do gry w 10 zawodników przeciwko drużynie Ange Postecoglou.

Po kolejnych remisach z Crystal Palace i FC Twente kibice mieli nadzieję, że United odwdzięczą się w meczu ze Spurs.

Jednak mecz na Old Trafford szybko się popsuł. Brennan Johnson strzelił gola wcześnie, a sytuacja się pogorszyła, gdy Fernandes został wyrzucony z boiska, co pozwoliło Spurs na zwiększenie prowadzenia do 3:0.

A oto jak SunSports Charlie Wyett ocenił gwiazdy Manchesteru United.

Andre Onana – 5

Stanął na swoim miejscu i dobrze obronił Timo Wernera, który trafił prosto w pole karne – bez szans na żadną bramkę.

Noussair Mazraoui – 5

Pierwszy w notatce sędziowskiej za ścięcie Destiny Udogie. Mógł także zablokować bramkę Micky’ego van de Vena. Właśnie widziałem, jak Solanke strzelał na 3:0.

Matthijs de Ligt – 4

Szokująca pierwsza połowa. Nie udało się wyciąć dośrodkowania Micky’ego van de Vena, co doprowadziło do pierwszego gola.

Lisandra Martineza – 5

Wyłączył się przy bramce Spurs i został przyciągnięty do piłki, a Johnson pozostał bez oznaczenia.

Diogo Dalota – 5

Oddawał piłkę w niebezpiecznych obszarach i walczył z Johnsonem.

Manuela Ugarte – 5

Doznałem kontuzji i miałem szczęście, że wytrwałem do 73. minuty.

Kobbie Mainoo – 5

Nie był to jego lepszy występ i został zdjęty z boiska tuż przed przerwą po wyrzuceniu Fernandesa z boiska.

Marcus Rashford – 5

Po raz pierwszy przebił piłkę dla Tottenhamu. Daleko od tempa.

Bruno Fernandes – 4

Prawdopodobnie najgorszy kapitan w historii United. Zasłużona czerwona kartka za faul na Jamesie Maddisonie.

Alejandro Garnacho – 6

Jedyna szansa United w pierwszej połowie, ale trafił w słupek. Poprawa w drugiej połowie.

Joshua Zirkzee – 5

Z przodu wyglądał na całkowicie zagubionego – grożąc, że będzie kolejnym kiepskim nabytkiem Erika ten Haga. Zmieniony w przerwie.