28 października, 2024
Potknięcie Polonii Bytom. Zmiana trenera w Betclic II lidze thumbnail
Sport

Potknięcie Polonii Bytom. Zmiana trenera w Betclic II lidze

Polonia Bytom opuściła miejsca premiowane awansem w Betclic II lidze z powodu porażki 0:1 z Chojniczanką. Dariusz Klacza zrezygnował z prowadzenia Rekordu Bielsko-Biała po remisie 2:2 ze Skrą Częstochowa.”, — informuje: sportowefakty.wp.pl

• Start
  • Piłka nożna
  • Potknięcie Polonii Bytom. Zmiana trenera w Betclic II lidze
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Marek Krotofil WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Marek Krotofil

Zdjęcie autora artykułu

Chojniczanka postawiła mocny opór Polonii Bytom i nie pozwalała przeciwnikom na stwarzanie sytuacji podbramkowych. Najmocniej zapachniało prowadzeniem Polonii w 39. minucie, ale uderzenie Radosława Sewerysia zostało zatrzymane na linii bramkowej przez Valerijsa Sabalę. Interwencja w obronie napastnika uratowała chojniczan.

W drugiej połowie Chojniczanka okazała się skuteczniejsza i przekuła swój stały fragment gry w gola na 1:0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego źle zachowali się Daniel Ściślak oraz Dominik Konieczny, co wykorzystał Beniamin Czajka. Uderzenie głową tego zawodnika okazało się nieuchwytne na linii bramkowej dla Axela Holewińskiego.

Od 56. minuty Chojniczanka była na prowadzeniu. Stracona bramka mogła być zimnym prysznicem dla Polonii, ale przez cały mecz miała problem ze złapaniem dobrego rytmu. Drużyna z Bytomia przegrała po raz drugi z rzędu i opuściła miejsca premiowane awansem w Betclic II lidze. Polonia jest trzecia w stawce za Pogonią Grodzisk Mazowiecki oraz Wieczystą Kraków.

Rekord Bielsko-Biała zremisował 2:2 ze Skrą Częstochowa. Nie wykorzystał do odniesienia zwycięstwa ani prowadzenia, ani przewagi liczebnej. Już w 13. minucie Skra straciła zawodnika z powodu czerwonej kartki dla Gabriela Estigarribii. Po zakończeniu meczu trener Dariusz Klacza zrezygnował z prowadzenia Rekordu.