22 września, 2024
Reprezentant Polski z premierowym golem w Serie A! Zwycięstwo jego drużyny (WIDEO) thumbnail

Kacper Urbański strzelił swojego pierwszego gola w piłkarskiej ekstraklasie Włoch. Jego Bologna w meczu 5. kolejki wygrała na wyjeździe z Monzą 2:1. Bramkarz gości Łukasz Skorupski oglądał spotkanie z ławki drużyny.”, — informuje: www.polsatsport.pl

Reprezentant Polski zapewnił prowadzenie gościom w 24 minucie po dokładnym dośrodkowaniu w pole karne Charalambosa Likojanisa. Urbański precyzyjnie głową skierował piłkę do siatki, mimo asyty trzech obrońców. Polski pomocnik w 26. występie Serie A zdobył swoją debiutancką bramkę.

Gospodarze wyrównali tuż przed przerwą po dobitce Milana Djurica. Błąd popełnił bramkarz Bologny Federcio Rapali, który odbił piłkę przed siebie po dalekim uderzeniu Daniela Maldiniego.

Urbański został zmieniony w 78. minucie. Po chwili Santiago Castro posłał bardzo silne uderzenie zza pola karnego, które przesądziło o pierwszej wygranej Bologny w sezonie.

Klub z Bolonii z dorobkiem 6 pkt zajmuje 11. miejsce w tabeli. Liderem jest Napoli – 11 pkt.