24 września, 2024
Włosi biją na alarm ws. Zielińskiego po tym co zrobił trener Interu thumbnail
Sport

Włosi biją na alarm ws. Zielińskiego po tym co zrobił trener Interu

Piotr Zieliński wystąpił dotychczas w trzech z sześciu meczów Interu Mediolan, ale tylko jeden z nich rozpoczął od pierwszej minuty – starcie w Lidze Mistrzów z Manchesterem City. Jak będzie w przypadku kolejnego meczu mistrzów Włoch w Serie A? Informacje przekazane przez portal TuttoSport są bardzo pozytywne dla reprezentanta Polski.”, — informuje: www.sport.pl

Piotr Zieliński nie wystąpił w pierwszych trzech meczach Interu Mediolan i zadebiutował dopiero w spotkaniu z Monzą (1:1), gdy pojawił się na boisku w drugiej połowie. Następnie przyszedł występ w pierwszym składzie i świetna ponad godzina gry przeciwko Manchesterowi City (1:1). Po tym meczu reprezentant Polski ponownie zasiadł na ławce w derbach Mediolanu przeciwko AC Milan (1:2).

Piotr Zieliński ma wrócić do pierwszego składu Interu Mediolan W meczu z Milanem Zieliński pojawił się na boisku dopiero w 74. minucie. „Niedopuszczalne jest pozostawienie na ławce Piotra Zielińskiego, który w Manchesterze zagrał przez 80 minut”. „Popełnił błędy przy zmianach. Szaleństwem jest ściąganie całej trójki pomocników. Hakan Calhanoglu trzymał równowagę, a później Kristjan Asllani i Davide Frattesi nie mogli się zgrać” – pisał portal inter-news.it o decyzjach Simone Inzaghiego.

Czy po takiej krytyce Piotr Zieliński wróci do pierwszego składu Interu Mediolan? Włoskie media informują, że w meczu z AC Milanem urazu nabawił się Nicolo Barella, który przegapi na pewno trzy następne mecze mediolańskiego klubu.

Z problemami zdrowotnymi zmagają się także Hakan Calhanoglu i Henrich Mychitarian, co dodatkowo podbija szanse Zielińskiego. Pisze o tym także włoski portal TuttoSport. „Polak nie spisał się dobrze w derbach, ale został doceniony za to, jak wszedł na boisko w Monzy, a zwłaszcza za to, jak zagrał przeciwko City. Trudno, żeby Inzaghi mógł obejść się bez jego fizyczności w Udine, przeciwko przeciwnikowi historycznie trudnemu dla 'Nerazzurrich” – czytamy. Wiele więc wskazuje na to, że Zieliński powinien kolejny mecz rozpocząć od pierwszej minuty.

Kolejny mecz Inter Mediolan rozegra właśnie na wyjeździe z Udinese w sobotę 28 września o godz. 15:00. Aktualni mistrzowie Włoch mają osiem punktów i zajmują szóste miejsce w tabeli Serie A. Do pierwszego Torino Inter traci aktualnie trzy punkty.