27 września, 2024
ATP w Tokio: Kiedy kolejny mecz Huberta Hurkacza? thumbnail
Tenis

ATP w Tokio: Kiedy kolejny mecz Huberta Hurkacza?

Rozstawiony z numerem drugim Hubert Hurkacz pokonał Amerykanina Marcosa Girona 6:4, 6:7 (5-7), 6:4 w 1. rundzie tenisowego turnieju ATP 500 na twardych kortach w Tokio. Był to pierwszy mecz Polaka od 29 sierpnia, kiedy odpadł z wielkoszlemowego US Open. Kiedy kolejny mecz Hurkacza? Z kim zagra Polak? Gdzie oglądać? Sprawdź poniżej.”, — informuje: www.polsatsport.pl

W połowie sierpnia Hurkacz z powodu problemów zdrowotnych wycofał się w trakcie ćwierćfinałowego meczu turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati. Później wrócił do gry na US Open, ale od tego czasu zrobił przerwę na zaleczenie urazu. Po nowojorskiej imprezie rozstał się z wieloletnim trenerem Craigiem Boyntonem.

W środę przez całe spotkanie tradycyjnie mocnym elementem gry wrocławianina był serwis. Hurkacz miał 17 asów, a dzień wcześniej obiecał, że za każdego do końca sezonu będzie przekazywał po 100 euro na pomoc osobom poszkodowanym w powodzi w Polsce.

Był to trzeci pojedynek Hurkacza z Gironem w elitarnym cyklu. Polak po raz pierwszy przegrał seta, wcześniej zwyciężył w ćwierćfinale tegorocznej edycji turnieju w Halle oraz w 2021 w wielkoszlemowym Wimbledonie.

Kolejnym rywalem Hurkacza w stolicy Japonii będzie Brytyjczyk Jack Draper albo włoski kwalifikant Mattia Bellucci. Ich spotkanie odbędzie się w nocy ze środy na czwartek polskiego czasu.

Kiedy kolejny mecz Hurkacza? Gdzie oglądać? Kolejny mecz Huberta Hurkacza odbędzie się w piątek 27 września. Transmisję będzie można obejrzeć na antenie Polsatu Sport 1 i na Polsat Box Go. Dokładna godzina nie została jeszcze podana przez organizatorów. Kiedy ją poznamy, natychmiast zaktualizujemy ten tekst.